Dvojkombinace do města, říjnové miminko. Lehký vs. stabilní?

Zodpovězené
19. čer 2020

Ahoj,

pročetla jsem podobné zodpovězené dotazy, ale přesto bych se ráda zeptala i přímo na naši situaci. Čekáme první miminko, a tak nám dalo práci se v kočárcích vůbec zorientovat, no mám pocit, že moje požadavky stejně žádný nesplňuje😀.

Bydlíme v Praze, nemáme auto, takže kočárkem budu jezdit hodně v MHD, i do metra, a na výlety/za rodinou vlakem. Z těchto důvodů chci kočárek lehký, snadno skladný, a koukám hlavně na sporťák, abych z něj po odložení korbičky nebyla nešťastná a nemusela měnit za lehčí. Rodina do nás hučí, že hlavně potřebujeme pořádný stabilní kočár, což se s naší představou vůbec neshoduje, a většina kočárků mi připadá jak tlačit obrněný vůz (jsem menší postavy) - a nedokážu si představit s ním manévrovat... Terén jako takový zdolávat nebudeme, no nějaký výlet, cestičku v parku, trávu apod. by měl zvládnout. Plus se mi většina kočárků zdá prostě designově škaredá, to samozřejmě není nejdůležitější, ale nějak se nemůžu smířit s tím - dát tisíce za věc, která se mi nelíbí...

Chceme určitě oboustranné sportovní sezení, ne korýtkové, polohovatelné do úplného lehu, a nastavitelnou rukojeť. Prodloužitelnou stříšku a skládání včetně sezení by bylo super. Korbičku až tak neřešíme, na zimu bude miminko ještě malé, ale manžel by výhledově rád nechal kočárek i na další děti - a ty se mohou narodit i jindy, tak aby byla kdyžtak použitelná.

Můj favorit je Stokke beat, líbil se mi na první pohled a splňuje spoustu věcí, ale i v obchodě nás od něj spíše odrazovali, že je moc "fórový", tak nevím. Dále zvažujeme Moon Resea S a Oyster 3, ale tam mi dost vzhledově vadí ta tyč na korbičce, i když jinak by vyhovoval. Doporučovali nám i ABC Design Salsa nebo Mutsy Evo, ale to už nám přijde větší a těžší, i když zase vykoupeno jistou bytelností a větší stabilitou.

Budu moc ráda za Tvůj názor na věc a případně i další tipy🙂.

Ahoj!

Je pravda, že pokud chceš něco, co vydrží i na další děti, a celkově - odolnější kočárek (alespoň to to pro mě znamená), Stokke Beat

Stokke Beat

není asi ta nejlepší volba. Je to kočárek fakt lehčí, městský, i když tedy krásný a vyšší, což je určitě plus. ALE - pokud si smířená s kompromisy a spíše slabšími spoji, co se opěrky nohou týká (možná pozdější generace to vychytají), na městské ježdění je to opravdu pěkný a skladný, šikovný model.

Já osobně bych tu řešila opravdu spíše něco lehčího, ideálně i skladnějšího, v kompromisu k té pevnosti, která by tam měla být. Tak realisticky mi přijde nej asi něco jako Jané Kawai

Jané Kawai

je to podobný styl jak Beat, ale s lepšími koly a pevnější konstrukcí. Má své negativní maličkosti, a je trochu méně skladný než Beat, ale celkově je to super poměr k výkonu a vše je v podstatě vychytatelné.

Moon Style

je zase volbou super váhy a skladnosti, ale je to tvrdší model, co se jízdy týče, ale to by v podstatě nevadilo, kdyby si s tím byla ok Ty. K výdrži, jelikož je spíše novější, se těžko vyjádřit, ale pokud byste k němu dokoupili ještě nějaký kvalitní lehčí neotočný sporťák na pozdější dobu, myslím, že by posloužil pěkně. Jen tedy odolnost je nižší než u Kawai, což je dáno i tím opravdu kompaktním skládáním.

Fakt super celkově by byl za mě Baby Jogger City Premier

Baby Jogger City Premier

má skoro všechno - i prostor, i odolnost, i kompaktnost - ale je to korýtko, co by znamenalo ústupek tady, případně pro malé dítě vyrovnávací vložku do sporťáku (ta by to vyřešila, já bych to zvážila). Tak alespoň na inspiraci - opravdu je to kvalitka, i bytelná.

Podobným (no nekorýtkovým) kompromisem, a opravdu kvalitním - vydrží i x dětí, velká korba, všechno top, jen těžší, možná trošku méně skladný, ale stojí za to - Emmaljunga NXT60 F.

Emmaljunga NXT60 Flat

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.