Dvojkombinace nejen do města. Jaké jsou mínusy u Easywalker Harvey 2 All-Terrain a Stokke Beat?

Zodpovězené
14. srp 2019

Ahoj Eli,

máme termín v prosinci, a tak pomalu začínáme pokukovat po kočárcích. Rádi bychom dvojkombinaci s tím, že klíčové jsou vlastnosti sporťáku. Měl by mít nižší váhu, slušnou skladnost, přehazovací sezení, polohování do úplného lehu (korýtko nevadí) a kolečka, co projedou i povrchy horší než chodník nebo městskou dlažbu. V užším výběru máme Easywalker Harvey 2 All-Terrain a Stokke Beat, který jsme ale zatím naživo neviděli.

Zajímalo by mě, jestli nejsme v našich představách úplně vedle a třeba nepřehlížíme nějaký výraznější mínus u jmenovaných modelů. U Easywalkera se nám zdálo, jestli i korbička není málo zimní, se stříškou bez výraznějšího sklápění. Lepší, když o slabinách budeme vědět teď a zvážíme, jestli nám za to stojí, než aby jsme na ně přicházeli až za pochodu;)

Kdybys vybírala z našich favoritů, co by Tě od nich hlavně odrazovalo?

A jsou naopak ještě nějaké další alternativy v podobné cenové relaci, co bys doporučila?

Díky za odpověď a celou Tvou poradnu, která pomáhá zorientovat se v nekonečném moři kočárků🙂.

Ahoj!

Výběr vypadá supr - je vidět, že jste nad kočárkem řádně uvažovali. Myslím, že ani jedním neuděláte větší chybu - naopak, skvělé kočárky!

Co se Easywalker Harvey2

Easywalker Harvey2

ve verzi s All-Terrain koly týká - na svou kategorii je super skladný, šikovný, stylový, dobře ovladatelný. S tímto typem kol projedete fakt většinu povrchů. K mínusům, protože máš pravdu, že ty je nejlepší znát předem: podle mě je sedadlo i jeho stříška z těch menších. Není to katastrofa, a stříšku dokážeš vyřešit clonou, ale je třeba s tím počítat. Později, před či kolem dvou let dítěte, možná vyměníš kočárek za lehký, neotočný a rychle skladný sporťák či golfky. K hluboké korbičce - velikostně je absolutně akorát - navíc vzhledem k faktu, že děťátko bude prosincové, čili v zimě malinké... absolutně pohoda. Stříška by i tam teoreticky mohla být ještě kousek delší, ale s kšiltem není krátká, plus nánožník je zvýšený - za mě výhrady ke korbě moc není potřeba mít. Poslouží vám dobře. Počítajíc spíše s menší sportovní částí a těmi stříškami, tedy zejména tou na sedadle - tu by fakt mohly zvětšit! - je to jinak moc dobrý kočárek.

Stokke Beat

je však v tomhle případně mým favoritem - prostorná korbička, prostorný sedák, skvělé stříšky ... Ale je pravda, že je to ještě neodzkoušená novinka, takže tam je vlastně mínusem (ale zároveň i plusem) to, že ho ještě nikdo nemá. Dostupný by měl být od září, takže budeš super fresh, a zároveň budeš mít kvalitní, a k tomu i lehký a skladný kočárek. Kola jsou také dobře udělaná, takže projedete leccos, ale zase určitě nepočítej s nějakým horským použitím. Nazvala bych ho městským kočárkem, co projede i něco navíc - ale ne například každodenně les, na to je třeba mnohem větší a robustnější kočárek s masivními koly.

A tedy po shrnutí, že za mě vypadá být Beat top volbou, ještě zmíním pár kandidátů pro inspiraci, a to: limitovanou novinku Jané Kawai (nebo menšího bratra Kendo); Baby Jogger City Premier; Gesslein Indy; z levnějších ABC Design Salsa 4 kvůli velké korbičce a skvělému odpružení ... I Emmaljunga NXT60 či nekorýtkový NXT60 F by byly výborné ... a mooožná, pokud třeba co nejmenší kočárek, i Joolz Hub (jízdní vlastnosti jsou velmi fajn).

Jané Kawai

Jané Kendo

Baby Jogger City Premier

Gesslein Indy Comfort (Classic)

ABC Design Salsa 4

Emmaljunga NXT60 Ergo

Emmaljunga NXT60 Flat

Joolz Hub

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.