Dvojkombinace pro vysoké rodiče, s velkou korbou a v neutrálních barvách, do 10-15tis. Kč. Camarelo Zeo?

Zodpovězené
9. říj 2020

Dobrý den,

chtěla bych poprosit o nějaké tipy na kombinovaný kočárek pro vysoké rodiče (mám 178 cm, manžel 191 cm). Měl by být tedy vyšší, rádi bychom velkou korbičku a aby byl kočárek dvojkombinace. Kočárek budeme používat převážně v městském prostředí, příp. mírném terénu, líbí se nám neutrální barvy jako je šedá. Nepředpokládáme časté rozkládání a skládání z důvodu vození autem. Rozpočtem bychom se chtěli vejít do 10-15 tis. Kč. Zatím jsme navštívili jen jeden menší obchod, kde nám paní nabízela Camarelo Zeo, vzhledově se nám líbil, do ruky byl příjemný, ale o nákupu kočárků zatím nic nevím, tak jsem se nechtěla ukvapit.

Moc děkuji,
Káťa

Ahoj!

Značka Camarelo je podle mě taková levnější (i provedením), těžká, velmi robustní. Píšeš, že nepředpokládáš časté skládání a vození autem. To je ok, v tom případě ho nevyloučím okamžitě, ale každopádně řeknu nahlas, že do města skoro 14 kg Zeo s 62 cm širokou konstrukcí, i kdyby rovnou jen na procházky, do obchodů, a občas auto nebo MHD, není nic moc. Plus, opravdu slabší část těchto sporťáků polské produkce obvykle znamená, že obvykle po přejetí na ni (max. kolem roku dítěte) kočárek i tak budeš chtít prodat a raději použiješ něco obratnějšího, méně mohutného, a v konečném důsledku snadněji manipulovatelné a skladnější.

Camarelo Zeo

Poradím Ti hlavně se nedívat zejména na korbu. Tu použiješ doslova pár měsíců, a u některých miminek, které se zlobí, když nevidí, ještě méně... Nadšené maminky často hodnotí kladně kočárek jen na základě využití korby. To je strašně zavádějící a je to všeobecný omyl - ta korba opravdu poslouží téměř každá, a v mnohých západních státech korbu ani moc nepoužívají. Soustředit se je třeba HLAVNĚ na bezpečné vajíčko a pohodlnou, praktickou a nezatěžující sportovní část. Pokud ho ale plánuješ pouze jako hluboký kočárek, nebo i po popisu výše stále zní Zeo jako v pohodě kompromis, se kterým budeš umět žít, v tom případě Ti ho nebudu vymlouvat, bude to něco pro Tebe.

Kdybych musela z tohohle typu něco doporučit, nasměruji Tě raději na trochu praktičtější značku Bebetto. Já osobně Ti však z vlastní, a dalších X maminek, což po korbě kočárek raději vyměnily (jen v Kočárkopedii v hodnocení najdeš stovky - a víc - takových), doporučím buď hledat něco lehčího (příkladem by byl Lionelem Mari

Lionelo Mari

či Joie Versatrax, z těch levnějších)

Joie Versatrax

nebo si kupovat kočárek s tím, že počítáš s využitím v podstatě jen hluboké korbičky, vajíčko budeš dokupovat lepší, testované značky s dobrými výsledky, a sporťák plánuješ později dořešit... Korbu samotnou také můžeš na začátek řešit i něčím bazarovým. NEBO si kup něco 2v1, kde se korbička (prostorná) přidělá na sportovní sedadlo (to je logicky menší prostorově), a tedy ušetříš kopu penízků, které raději později investuješ do sporťáku lehčího, praktického, neotočného. Příkladem takového 2v1 (dokonce houpajícího) by byl Kinderkraft XMoov.

Kinderkraft XMoov

Při cenovém ohraničení také počítej s kopou kompromisů, ale tak to asi víš.

A opakuji, netrap se moc hlubokou korbou, poslouží prakticky jakákoliv. Je to tak na půl roku. 2 a půl a více pak budeš využívat sportovní sezení, které nároky musí splňovat mnohem obtížněji. Ve vaničce T stačí rovný leh, a do chladu dobrý fusak.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.