Elodie Details Mondo versus Easywalker Jackey. Který z nich je vhodnější jako druhý kočárek?

Zodpovězené
30. zář 2022

Ahoj,

ráda bych se poradila ohledně výběru druhého kočárku. Zvažuji Elodie Details Mondo Rebel Green nebo Easywalker Jackey Emerald Edition. Ráda si však nechám poradit i jiné.

Každodenní kočárek máme Petite&Mars Street+. Funkčně jsem s ním spokojená, ale vůbec se mi designově nelíbí. Druhý kočárek chci do auta, na procházky po městě, nákupním centru, někdy možná i lehounký terén, na dovolené.

Dítě má přesně rok a půl, 12 kg. Já mám 169 cm, manžel 180 cm.

Nejdůležitější parametry:

  • pěkný design,
  • lehký, malý po složení,
  • snadno skládatelný (časté skládání),
  • klasické sezení, ne korýtkové,
  • aby vydržel do co nejvyššího věku.

Detaily, které by potěšily:

  • co největší nákupní košík, kapsička na drobnosti pod rodičovskou rukojetí,
  • úplný leh (dítě mi v kočárku nikdy nespí, ale doufám, že se to jednou změní),
  • otočná rukojeť (syn velmi rád tlačí kočárek sám),
  • držák na nápoj.

Na Easywalker mi vadí, že nemá pod rodičovskou rukojetí kapsičku na drobnosti, jako náš Petite&Mars Street+ a jak má i Elodie.

Nelze to někde dodatečně našít?

Také se obávám, jestli se Easywalker nebude hůře prodávat. Kromě těchto dvou detailů bych určitě šla do Easywalkeru (kvůli designu a samoskládacímu systému).

Má Elodie „nerovný" sed?

Kromě toho, u Elodie se mi nepodařilo dopátrat k tomu, kolik cm má ložná plocha a kolik cm má zádová opěrka. Z pohledu se mi zdálo, že má cca stejně jako náš a Easywalker. Cenově by měl být do 12 500 Kč (ale tolik jsem ochotná asi pouze při splnění naprosto všech požadavků), klidně i bazarový.

Děkuji

Ahoj,

pokud Ti nevadí pěnová kola, tak si prohlédni novinku pro vyšší rodiče Easywalker Jackey XL. Od bratrského modelu Easywalker Jackey se navíc liší:

  • větším průměrem předních a zadních kol,
  • delší stříškou,
  • výškou fixní rodičovské rukojeti - 109 cm,
  • vyšší zádovou opěrkou o + 4 cm.

Elodie Details Mondo a ani Easywalker kočárky nemají kolmý sed. Pro kolmý sed Ti stačí přikoupit speciální univerzální pás. Ten dokáže i šikmější sedák kočárku přeměnit na kolmý sed. Dělá se to připevním pásu kolem konstrukce a za jeho zádovou opěrku. Ta se tak zafixuje v přímější poloze.

Elodie je navíc vyroben z tenčí látky a má díru mezi zádovou opěrkou a stříškou, přes kterou Ti může dítě v zimě profouknout. Je to kočárek stavěný do teplého počasí. Na zimu a podzim je třeba vybírat kočárky s uzavřeným, tedy v jednom kuse vyrobeným zadním dílem. Tak, jak je to u Jackey kočárků.

Úplný leh a kolmý sed nabízí Bugaboo Bee 5. Novější model Bugaboo Bee 6 má ještě navíc větší kola a 22kg nosnost sedadla. Oba mají teleskopicky nastavitelnou rukojeť, velký nákupní košík, prostorné sedátko s možností úplného lehu. Stříšky různých velikostí, které si můžeš variabilně vybírat z široké nabídky. Mám ho doma a je to perfektní, lehký a skladný kočárek. Můj syn má 20 měsíců, je to větší dítě (oblečení 2 – 3 roky, čili velikost 98 – 104) a klidně v něm spí každý odpolední spánek. A nechce se za žádnou cenu přemístit z kočárku do postýlky.

Oslovit by Tě mohl i model Recaro Easylife Elite 2. Je to lehký sporťák s kompaktním jednoručním skládáním. Pochlubit se může 22kg nosností, stříškou s kšiltem a nehlučným větracím/náhledovým okénkem, polstrovanými a výškově nastavitelnými pětibodovými pásy. Navíc má polohovatelnou opěrku nohou, a to s úplným lehem zádové opěrky. Na cestách, nákupech či běžných procházkách městem je tak pro dítě ještě pohodlnější. Výhodou je i šikovná a boty šetřící brzda, aktivovaná stisknutím jedné strany a deaktivovaná stisknutím druhé, zároveň o ni vyšší rodiče nezakopávají.

A pokud upustíš od úplného lehu a bude stačit pololeh, tak si prohlédni Bugaboo Butterfly nebo Joolz Aer. Jsou cenově vyšší, ale oblíbené a populární. Minusem jsou průměrem menší kolečka z tvrzené gumy, takže zdolávání čerstvého sněhu při nich nebude snadné. Sedadla mají s 22kg nosností.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka