Existuje cestovní sporťák na všechno?

Zodpovězené
30. zář 2023

Ahoj,

hledám cestovní kočárek, který chci používat už i jako hlavní do konce kočárku. Malý má rok, ale je to pořádný kus. Terén máme velmi různorodý – vesnice, kočičí hlavy, štěrk, lehká polní cesta, tráva, město, obchod. Na uskladnění v bytě mám docela málo místa. To mě dohnalo hledat štíhlého lehkého pomocníka, který hodně snese.

Hledám něco max. do 8 kg, ideálně co nejméně. Dále nosnost 20 – 22 kg, šířku do 50 cm, kompaktní velikost po složení, velikost do letadla potěší, snadné skládání, dlouhou stříšku, delší zádovou opěrku, úplný leh. Náhledové okénko je velké +.

Jsem velmi skeptická k malým kolečkům vzhledem k různorodosti využití (nyní máme Britax tříkolku s koly „z kola“) a strašně nesnáším ta plastová „chrastítka“. Rozpočet mám tak do 10 000 Kč, ale za nějaká kvalitnější kolečka asi třeba připlatit.

Dívala jsem se na Joolz Aer, Bugaboo Butterfly, Cybex Eezy, Easywalker Jackey, Joie Pact, Inglesia, Ergobaby. Nejrozumnější mi přišel Jackey, i když je skoro nejtěžší.

Dostala jsem se do takového bodu, kdy už kočárky ani neumím porovnat. U každého mi něco chybí, tak bych potřebovala názor zkušených. Mám skoro 185 cm, tak určitě musí být vyšší. Nemůže mít zadní osu, neboť do ní kopu. A brzda jen na jedno kolo.

Děkuji

Ahoj,

kočárky, na které se díváš mají malá kolečka a jsou stavěny na různorodý městský terén. Svou kompaktností příručního zavazadla po složení se řadí mezi cestovní kočárky. Takový typ kočárku by sis ve Tvém různorodém terénu zničila. Nejsou stavěny na štěrk či lehkou polní cestu.

Jeden model by zde však byl, má totiž odolná nafukovací kola a materiál kol je pro Tvůj terén neskutečně důležitý. Pěnová či tvrzená gumová kola se dokážou na lehké polní cestě a hlavně štěrku zničit, rychleji opotřebovat. A najít náhradní není vždy snadné, dokonce mohou vyjít pořádně draho.

Ale ani on však není perfektní, protože má zadní osu a výšku fixní rodičovské rukojeti má 106 cm.

Zmíněným modelem je Espiro Fuel. Váží 7,8 kg, má 22kg nosnost. Průměr jeho kol je 18 cm přední a 21 cm zadní. Mnohem více informací o něm se dočteš v mé nedávné odpovědi. Chci se vyhnout opakování, tak Ti ji sem připínám:

Podobným modelem je Tutis Jogo. Více info najdeš zde:

Pokud ale ustoupíš ze svých terénních nároků a postačí Ti tvrzená pěnová kola (je to odolnější pěna, která se tak rychle nezničí), tak Ti určitě ke Tvé výšce doporučuji Easywalker Jackey XL. Ten nemá ani zmiňovanou zadní osu, která nebrání rodičům v dlouhých krocích.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka