Existuje golfový kočárek do 2,5 tisíc Kč?

Zodpovězené
18. dub 2019

Ahoj,
ráda bych se zeptala, zdá je na trhu nějaký golfový kočárek do 2,5, max do 3 tisíc Kč, u kterého jdou polohovat záda i jeho nožní část do lehu, boudička jde nastavit/posunout tak, aby dítěti nesvitilo do očí a kočárek byl alespoň trochu odpružený? Existuje vůbec kočárek s takovými požadavky🤔?

A ještě mám dotaz - je lepší u golfového kočárku jednodíné madlo nebo tzv."deštníky"? Čím se kočárek lépe ovládá?

Děkuji a přeji hezký jarní den🙂

Ahoj!

I když každý to bere trochu jinak, já osobně za golfový kočárek považuji kočárek s oddělenými, tedy golfovými (golfové hole připomínajícími) rukojeťmi. Podle nich se přece jmenují, viď 🙂 Kromě nich se dají za golfky tak trochu považovat i modely, které sice mají spojenou rukojeť, ale skládají se na styl golfáče, tedy "na deštník". Jsou vlastnostmi téměř totožné, jen se jedna spojená rukojeť při skládání zahne.

Co se ovládání týče, samozřejmě záleží na kočárku (jeho těžiště, kvalita kol a zda jsou ložisková, celkové provedení, ...) - ale celkově platí, že spojená rukojeť se ovládá lépe. Je to z jednoduchého důvodu - dokážeš tak kočárek ovládat i jednou rukou, zatímco golfové hole musíš téměř stále držet oběma rukama (neboť rukojeť je na boku, ovládání celého kočárku s dítětem z boku je prostě fyzicky náročné).

Z golfových kočárků v této ceně, pokud nemluvíme o těch z druhé ruky (bazarových), bych byla opatrná. Zejména u golfek jsou kvalita a dobré jízdní vlastnosti dost podstatné, takže se ne vždy vyplatí koupit ty nejlevnější možné. Mým favoritem z těch cenově dostupných je Koelstra Simba T4,

Koelstra Simba T4

který je nejen prostorný, ale také dobře provedený, plně polohovatelný, designově také podařený. Stojí však nejméně kolem 3700 korun (možná stojí za to sledovat slevy). Mimo to je oblíbeným i Peg Perego Pliko Mini,

Peg-Pérego Pliko Mini

starší ročníky seženeš už od 3500 korun. Pokud fakt DO 3000 Kč, tak bych se možná podívala na polské Caretero Jeans, Euro-Cart Crossline, EasyGo Nitro, případně Topmark Reese. Zvážila bych však i případně bazarový Maclaren.

Caretero Jeans

Euro-Cart Crossline

EasyGo Nitro

Top Mark Reese

Ze sportovních kočárků na způsob golfek se možná podívej na Caretero Sonata.

Caretero Sonata

A ke stříšce - málokterý, zejména z levnějších golfáčů, ji má až tak velkou, že i vleže plně kryje. Na léto bych počítala s nějakým druhem clony.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.