Existuje na trhu kočárek, který lze koupit samostatně pouze jako konstrukce a hluboká korba?

Zodpovězené
4. lis 2022

Ahoj,

hledám hluboký kočárek pro druhorozené dítě. První kočárek je již nepoužitelný. Po šesti měsících jsme koupili sportovní kočárek do terénu Petite&Mars Street+Air. Do letadla a na dovolenou jsme koupili Petite&Mars Cross.

Nyní hledáme jen kočárek s hlubokou korbou, který zvládne:

  • Městský terén: Každodenní kočárkování po kočičích hlavách, upravených a neupravených chodnících.
  • Nezpevněné cesty: Když půjdeme navštívit babičky na vesnici a také na nějakou túru, resp. terénnější procházku.

Díváme se po Cybex Priam 2022 kvůli možnosti vyskládání si kočárku na míru. Chceme používat vajíčko Cloud Z2. Líbí se nám jeho funkce lehu i v autě při delších cestách.

Líbí se nám také Joolz.

Dá z Joolz koupit jen kočárek s hlubokou korbou?

Existuje na trhu nějaký kočárek, který lze pořídit samostatně pouze jako konstrukce a hluboká korba?

Plus, aby splňoval naše požadavky.

Děkuji

Ahoj,

kočárky značky Joolz nelze koupit samostatně. Jako základní kupuješ sportovní variantu a dokupuješ si hlubokou korbu. Nebo ho kupuješ jako dvojkombinaci – trojkombinaci.

Cybex Priam 4 má možnost vyskládání kombinace již od samostatné konstrukce. Toto by pro Tebe byla možnost, tedy chceš-li do kočárku tolik investovat. Nevím, co přesně nazýváš „túrou". Pokud nezpevněný a nerovný terén, tak tam by sis Priam zničila. Existuje však možnost dokoupení přední neotočné osy s koly, ale při této možnosti však ztrácíš funkci snadné manipulace.

Možnost vyskládání si kočárku od samotné konstrukce mají kočárky Hauck Vision X, Cam Dinamico Up, Mutsy Nio, Peg-Pérego GT4 nebo dražší městské modely Stokke Xplory V6 a Stokke Xplory X. Všechny jsou stavěny i do občasného náročnějšího terénu. Tedy kromě požadavku "túry" - zde je třeba se dívat spíše na terénní kočárek.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka