Existuje něco jako Thule Urban Glide 2, ale v levnější verzi?

Zodpovězené
4. čer 2022

Ahoj,

velmi mě zaujal kočárek Baby Jogger City Elite 2, ale podle muže je příliš drahý a považuje ho za zbytečnou investici. Původně jsem si vyhlédla také Thule Urban Glide 2, ale tam celý komplet se pohybuje kolem 25 000 Kč. Ten zamítl okamžitě také.

Líbí se mi design těchto dvou kočárků, velká kolečka. Zaujalo mě magnetické okénko a způsob polohování opěrky. Také "ruční brzda" mi přijde jako velmi praktická. Celkově podle videa od modrého koníka, mi přijde konkrétně Thule Urban Glide 2 jako splněný sen.

Existuje podobný kočárek za méně peněz?

Případně něco podobného jen "méně značkové". Chtěla bych mít možnost dokoupit i korbu, syn má teprve 3 měsíce a kočárek bychom si pak ponechali i pro další miminko.

Děkuji

Ahoj,

zkusila bych se podívat po bazarech, třeba se Ti poštěstí a narazíš na super kup. Já osobně bych šla raději do bazarového a kvalitního kočárku než do nového, který je sice levný, ale nemá tak dobré provedení. Kočárek chcete nechávat i pro druhé dítě, tak tím spíše bych zainvestovala do kvality. Kočárky to jsou sice dražší, takže počáteční investice je velká, ale opravdu se pak dobře prodávají - s minimální ztrátou, pokud jsou v dobrém stavu. Takže jejich koupě vychází stále lépe, než pořízení levného kočárku, který (pokud se dřív "nerozpadne" 🙂) se velmi špatně prodává a pokud ano, tak je to opravdu zlomek původní ceny.

Jinak spoustu eshopů nabízí slevu, nejčastěji 10-20%, takže i nové kočárky se dají sehnat za fajn cenu. Nedávno běžela velmi dobrá akce na Elite 2 - starší typ, dal se tak pořídit za necelých 10 000 Kč na webu kocarkovo.cz, určitě je doporučuji kontaktovat.

Dále bych se podívala i na starší modely značky TFK, i když to nejsou žádné designovky, tak se jedná o velmi kvalitní kočárky, které v pár věcech strčí i Thule do kapsy 🙂. Konkrétně to můžou být tyto modely:

Můžeš k nim zakoupit hlubokou korbu Multi X, kterou lze jednoduše předělat na obousměrný sporťák. Menší dítě můžeš tak vozit čelem k sobě.

Rodiče, kteří do kočárku nechtějí moc investovat, tak často volí značku Hauck, která má fajn poměr cena/výkon. Například model Hauck Rapid 3R, ale oproti Thule nemá tak citelné odpružení, ruční brzdu a ten rozdíl je znatelný i na kvalitě, jízdních vlastnostech atd.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie