Existuje nějaký retro kočárek s otočnými koly?

Zodpovězené
25. dub 2019

Dobrý den,

moc se mi líbí retro kočárky na velkých kolech, ale vadí mi, že mají pevnou konstrukci. Jsou i nějaké, u kterých jsou přední kola otočná?

Děkuji!

Ahoj!

Retro kočárek sám o sobě automaticky evokuje kola neotočná - patří to k jeho designu. To je ta horší zpráva. Dobrou však je, že pokud si vybereš kočárek kvalitní, s výborným těžištěm, nepotřebuješ ani otočná kola - ovladatelnost je stále výborná. Já jsem měla takovou zkušenost se starším typem kočárku značky Emmaljunga, který navzdory ocelové konstrukci a velkým nafukovacím kolům jel skoro sám. Zkus se podívat na jejich modely řady Edge.

Kromě nich tedy, pokud přece jen chceš retro kočárek, ale na otočných kolech trváš, je tím pravým pro tebe Navington Caravel. Přední kola se otáčejí o 30 stupňů v obou směrech, takže manipulace je jednodušší. Myslím, že je to jediný dostupný model tohoto typu a v tomto designu.

Navington Caravel

Jedním ze starších modelů (tedy aktuálně asi jen bazarových), který se snažil o hybridní velká, neotočná kola, ale má otočnou nápravu s kloubem uprostřed, byl např. Mutsy Urban Rider - chybí mu však ten retro šarm.

Mutsy Urban Rider

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.