Hluboká korba Valco Utra Duo vs. Bumbleride Indie Twin. Jaký je v nich rozdíl, co se týká šířky?

Zodpovězené
17. led 2022

Dobrý den,

zajímalo by mě porovnání prostornosti hlubokých korbiček výše zmíněných kočárků, hlavně tedy šířka. Mám sourozenecký Valco Ultra s jednou korbou. Přijde mi uzoučký, použitelný maximálně do 4-5 měsíců.

Pomohla bych si v tomhle pořízením Bumbleride?

A kde ho případně sehnat?

Děkuji

Ahoj,

když porovnám rozměry obou korbiček, tak na plné čáře vyhrává Valco Ultra Duo, a to ne o málo. Proto by sis změnou vůbec nepomohla. Korba má vnitřní rozměr 79 cm na délku a 30 cm na šířku, což mi nepřijde úplně málo na dvojkočárek! 🙂

Valco Baby Snap Ultra Duo

Bumbleride Indie Twin má rozměry u korby pouze 76 cm na délku a 25,4 cm na šířku.

Bumbleride Indie Twin

Řekla bych, že co se týče šířky, je Valco spíš nadprůměr. Já měla jako sourozenecký kočárek Bugaboo Donkey, který měl šířku korby 28 cm a nepřišel mi zas tak úzký. Věř, že miminku to nevadí (spíš nám rodičům), daleko důležitější než šířka, je délka, aby se miminko pohodlně natáhlo 🙂.

Pokud by se miminko do korby už přece jenom nevešlo, zkusila bych se podívat po vložné tašce. Většina jich má zpevněné dno a ve sporťáku tak vznikne téměř rovina, pro malé miminko tedy ideální. Jen si při výběru je třeba dát pozor na rozměry, aby byla větší, než má samotná korba 🙂.

Emitex Univerzální přenosná taška pro kojence Soft

Emitex taška pro kojence Soft - neboli vložná taška do kočárku, je určená pro přenášení kojenců a je vhodná jak do kombinovaného, tak sportovního kočárku. Taška je vyrobena ze softshellového materiálu, který nejen zahřeje, ale má i funkční vlastnosti a je tak odolný vodě i větru. Vnitřek tašky je z příjemného bavlněného úpletu.

Pro větší, ale ještě nesedící dítě, bych doporučila do sporťáku umístit polstrovanou, novorozeneckou vložku, například tuto univerzální ergonomickou podložku značky Babymoov. Dítěti poskytne maximální pocit bezpečí a pohodlí. Má univerzální použití, tak jí využiješ i mimo kočárek.

Babymoov CosyMorpho ergonomická univerzální podložka

Ergonomická univerzální podložka Babymoov CosyMorpho je z jemné prodyšné tkaniny. Byla speciálně vyvinuta pro zajištění optimálního komfortu novorozenců v různém prostředí. Je vhodná k použití pro děti od narození do 6 měsíců. Můžete ji využít v kočárku, a to jak ve sportovním, tak v hluboké korbě, vajíčku, houpačce, lehátku nebo jen tak jako podložku pro pohodlný spánek.

Kdybys měla ještě nějaký dotaz, neváhej mi napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie