Jak lehký sportovní kočárek doporučuješ do každého terénu?

Zodpovězené
10. říj 2022

Ahoj,

hledám dobrý sportovní kočárek pro dcerku, která má zatím jen 3 měsíce. Počítám s tím, že od prosince/ledna bych ji začala dávat jen do sportovního kočárku. Nyní máme Bugaboo Cameleon 3.

Požadavky:

  • lehký,
  • otočný v obou směrech,
  • snadno ovladatelný,
  • do městského terénu, ale občas by mohl zvládnout terén,
  • aby se dal dát do úplného lehu,
  • aby nebyl hlučný,
  • na cenové relaci nezáleží.

Já měřím 165 cm a manžel 180 cm.

Jaký kočárek doporučuješ?

Děkuji

Ahoj,

pro 6měsíční dítě je zapotřebí kvalitní měkké odpružení z důvodu jeho citlivosti na otřesy během spánku.

Nezapomeň mu do sportovní části zakoupit i vhodnou ergonomickou podložku nebo vložku. Já mám odzkoušenou Babymoov univerzální ergonomickou podložku CosyMorpho. Bez nich bych dítě do sportovního sedadla nedoporučovala dávat. Když měli moji synové 6 měsíců, tak také přecházeli do sportovní části. Vždy však s vložkou nebo podložkou. Je důležitá pro správný vývoj páteře dítěte.

Prohlédni si bazarový model Easywalker Harvey2. Je to otočný sportovní kočárek. Jeho zádová opěrka má výšku 49 cm a má také úplný prostorný leh. Kola má měkce odpružená, takže otřesy nebudou citelné. A navíc si můžeš přikoupit i sadu terénních nafukovacích kol.

Pokud chceš nový model, tak si prohlédni cenově dostupný Espiro Galaxy. Je to otočný sportovní kočárek. Má sice menší pěnová kolečka, ale jeho dvojité odpružení všech čtyř kol hravě zvládá lehký terén. Zádová opěrka má výšku až 55 cm. Je dodáván s měkkou podložkou ke kočárku, takže nemusíš jinou dokupovat.

Doporučuji také se podívat na podobný prostorný kočárek Mamas&Papas Armadillo Flip XT 3. Ten je už o něco dražší.

Výbornou volbou je i kočárek Babystyle Oyster 3.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka