Jak má vypadat vnitřek hluboké korby Bugaboo Cameleon, když se děťátko narodí ve vedrech?

Zodpovězené
25. srp 2022

Ahoj,

chtěla bych se poradit ohledně hluboké korby.

Jak by měl vypadat vnitřek korbičky Bugaboo Cameleon za předpokladu, že se děťátko narodí ve vedrech?

Je potřebná nějaká novorozenecká vložka?

Mám to momentálně v této verzi a obávám se, aby mi tam „nelétala“.

Černý návlek na podložku - matrace je momentálně v pračce.

Doporučila bys i nějakou deku či plenku a matraci?

Nebo to stačí ponechat v tom stavu, jak to má samotný Bugaboo?

Děkuji

Ahoj,

nedávno jsem napsala článek o tom, že jak je důležité v letním období zajistit dítěti správnou ochranu. Můžeš se tak již nyní inspirovat mým krátkým článkem k tématu: Miminko v létě: Jak ho ochránit před vedrem? Zapomeňte na plenku přes kočárek!

Černý návlek na podložku bych nahradila za světlejší, který odráží světelné paprsky a tím zmírňuje nahřátí podložky. Je to jako u bílého a černého trička. Bílé triko světlo odráží a není Ti tak teplo, jako když máš oblečené černé triko. To naopak slunce, tedy světelné paprsky přitahuje a je Ti v něm horko.

Pokud se bojíš létání dítěte v korbičce, tak můžeš k jejím okrajům vložit srolovanou jemnou letní deku. Tím jakoby vytvoříš mantinel podobný tomu v postýlce, nebo můžeš použít ergonomickou podložku. Já jsem využívala Babymoov univerzální ergonomickou podložku CosyMorpho.

Poohlédnout se můžeš i po letní stříšce, která dítě ochrání a má zabudovanou moskytiéru. Zároveň sedne na Tvůj kočárek Bugaboo Cameleon.

Značek dek je neskutečné množství, stačí si vybrat podle ročního období. Oblíbenou a populární je například značka Pinkie.

Pokud je třeba vyměnit matraci, protože se Ti zdá proleželá, tak určitě doporučuji značku Träumeland. Její prodyšné matrace se svislými větracími kanálky poskytují zdravou klimatizaci, přívod a cirkulaci kyslíku. Jejich použitá pěna vyráběná za studena zlepšuje bodově elastické chování, aktivně dýchá, jsou prodyšné a pružné.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka