Jaká jsou nejvhodnější kola na rozbité chodníky a náročnější terén?

Zodpovězené
10. bře 2022

Dobrý den,

chtěla bych se poradit ohledně nejlepších kol.

Jaká jsou nejvhodnější kola pro rozbité chodníky a náročnější terén?

Stále se dívám spíše po nafukovacích, ale ráda si nechám poradit.

Děkuji

Ahoj,

nafukovací kola jsou opravdu nejlepší do terénu a nerovný povrch, protože poskytují přirozené odpružení. Nevýhoda je ta, že je můžeš píchnout a občas potřebují dofouknout.

Dobrou variantou do terénu jsou i gumová kola, která můžou být plněná pěnou, gelem, nebo mají vzduchové komory. Jsou též zvaná jako bezúdržbová, protože jsou odolná proti defektům.

Jsou i kočárky, které mají pěnová kola (EVA pěna), která je o dost měkčí, takže hrozí, že se do nich zapíchnou kamínky. Proto je do náročnějšího terénu nedoporučuji, brzy by se zničily.

Já osobně doporučuji opravdu spíše nafukovací kola do terénu, ale materiál kol jde ruku v ruce i s odpružením. Pokud kočárek není odpružený vůbec, tak bych se rozhodla pro nafukovací, právě pro zlepšení jízdních vlastností. Jestli má kočárek dobré odpružení, tak i do terénu budou super gumová. 🙂

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie