Jaký koupit kočárek? Nafukovací kola, do terénu i města

pajjinkaaa
1. lis 2015

ahoj holky, čekáme naše první dítě a zvažujeme jaký koupit kočárek. chtěli bychom nafukovací kola a ať je vhodný jak do terénu ( polní cesty, les...) tak i na běžné procházky po městě.
jelikož bydlíme v malém bytě, chtěli jsme nejdříve 3kombinaci, ale po přečtení některých diskuzí si tím nejsem jistá. děkuji za veškeré rady a doporučení

bluekobylka
1. lis 2015

Ahoj jsme na tom stejně 🙂 a dam ti tip Junama Impulse len. Teď je novinka kolečka jsou že silikonu a nejdou píchnout 🙂

jandus25
1. lis 2015

Ahojky.... já z vlastní zkušenosti (mám dvě děti) bych si klidně koupila hluboký kočárek a vajíčko nějaký levnější...klidně na bazoši. Spousta maminek prodává kočárky v top stavu za super ceny. Budeš ho mít jen chvilku. Věští pozornost bych věnovala sportovnímu kočárku. Já bych doporučila Valco Snap 4, ten ale nemá nafukovací kolečka. Podívej se na Valco Snap Ultra Sport. Možná že bude mít nafukovací kolečka 😖 . Je to naprosto bezkonkurenční a z mého pohledu nejlepší kočárek 🙂 . Lehký, super se s ním jezdí, polohování nožiček.....prostě nejlepší 😀 .
Přeji dobrou volbu při výběru 🙂

kac_ka
1. lis 2015

Porizovala jsem kocarek trojkombinaci Viper 4S, vajicko jsme meli cybex. Bydline na vesnici a nemela jsem problem nikde projet.ve meste taky super, otoci se celkem na miste 🙂 sklada i rozklada se lehce. Mam ho schovany i pro druhy mimi 🙂

dc2015
1. lis 2015

My jsme pořídili Valco Snap Ultra Sport + k němu hlubokou korbičku. Vypadá to moc dobře 🙂 Ozkoušeno zatím jen v obýváku, mimi teprve čekáme. Nicméně kočárek je lehoučký, dobře ovladatelný. Korbička nevypadá vůbec špatně. Vajíčko jsme vybírali podle Dtestu - peg perego primo viaggio sl se základnou. Taky vypadá dobře.

ppejskova
1. lis 2015

My koupily Casualplay S4 sice žádná parádička(nechám si ho doupravit co se vzhledu týče) ale je to fakt kočár do nepohody,jediná nevýhoda i když jak pro koho je,že je to tříkolka,takže pokud je tohle problém stačí koupit S6 ku a ta je normálně 4, jo a hluboká korba se hodí spíše pro menší mimčo... Což u nás je jasný že bude 🙂

hildicka
1. lis 2015

@jandus25 nevím no,zrovna na autosedacce bych urcite nesetrila.nikdy nevis co se muze stat,

bambullkaa
1. lis 2015

@bluekobylka Ano, sice si ke kočárku můžeš dokoupit gelová kola, ale patří k těžším kočárkům a není tak skladný 😒 Mám doma Tako a i přes to že jsem byla maximálně spokojená, tak ho budu prodávat kvůli jeho skladnosti a váze.
@pajjinkaaa Doporučuji se mrknout na Cybex Balios M nebo na Peg-pérego Book Cross. Kočárky jsou lehké a skladné a také zvládnou terén i město. Koukám, že jsi 16 tt...já jsem 18 tt 😀

jandus25
2. lis 2015

@hildicka tak autosedacku si může klidně koupit zvlášť. No uz je na jejím rozhodnutí. Já měla od sousedky Cybex, v perfektním stavu a byla jsem moc spokojena. Obě moje děti byli ve vajíčku cca do 10 měsíců, pokud se k věcem člověka chová hezky, tak myslím, ze za tu dobu se ta autosedacka neznici.

kkukk
5. lis 2015

@bambullkaa prosím máte s kočárkem osobní zkušenost? Vážně o něm uvažuji, ale jelikož je to novinka, nejsou žádné recenze...zajímá mě hlavně odpružení

kkukk
5. lis 2015

@pajjinkaaa rozhodně doporučuju jen dvojkombinaci a autosedačku dokoupit...u kočárku bych řešila hl váhu - lehký kočár s odpruž plast kolama projede víc než těžký s nafuk kolama...a potom velikost sedátka, stříšky, košíku a polohování noh...hluboká je fuk, hlavně pro jarní a letní mimčo co největší...zkusila jsem víc kočárků 🙂

bambullkaa
6. lis 2015

@kkukk Tak já nevím o kterém teď mluvíš? Jestli o Cybex nebo o Peg-pérego. Já čekám miminko na konec března a budu kupovat Peg-pérego Book Cross. Peg-pérego má korbičky veliké 70 cm a je to jedno zda je to Navetta XL nebo Pop Up kterou vidíš na obrázku. Pokud bude miminko letní, tak bych víceméně doporučila Cybex protože ta jeho korbička měří 80 cm a já jsem v 80 cm korbičce uvozila na ležáka svého červnového synka pomalu do roka...! Oba kočárky jsou kvalitní, lehké a skladné. A také jsou vhodné nejen do města, ale i do terénu což je výhoda. Osobní zkušenost mám s Peg-pérego Book a byla jsem moc spokojená a vlastně pro tu spokojenost se k Peg-pérego vrátím jen s tím, že budu kupovat 3v1. Cybex jsem měla na dojezd jako golfky a model Onyx design by LALA Berlin a byly TOP.
Obě značky mají kvalitní autosedačky a vyhrávají v testech a jsou na prvních pozicích takže tady bych se rozhodně nebála.
Co se týká odpružení, tak všechny kočárky jsou zpočátku trvdší ale oni se poddají a pak příjemně pruží. Nemůžeš tyhle sportovní podvozky srovnávat s typickými houpacími kočárky typu Tako Ballila atd... Já si myslím, že Cybex nebo Peg-pérego je dobrá volba. Doporučuji si kočárek někde osahat protože ti kočárek musí sedět. Sporťák se mi zase líbí víc ten Peg-pérego protože je polohovací do lehu a má dlouhou zádovou opěrku (klidně do SZ pošlu foto svého syna v PP Book pro představu).
Stříšky jsou u obou XXL, ale Cybex má po prodloužení takovou velikou síťku a to mě zrovna nevyhovuje, Book Cross jí má taky, ale schovanou. Přístup ke košíku? Jednoznačně Peg-pérego! Neznám lepší přístup do košíku i když dítě spinká!
Ty jo, jsem se rozepsala 😀 tak snad doufám, že jsem na nic nezapomněla.... 😀

kkukk
6. lis 2015

@bambullkaa děkuji za vyčerpávající odpověď 🙂 škoda, chtěla bych nějaké recenze kočárku balios...asi ho ale vezmu i tak, moc se mi líbí...perego trojkolku bych určitě kvůli stabilitě nechtěla...

bambullkaa
6. lis 2015

@kkukk Není zač 😀 Tak každopádně ani s jedním kočárkem nic nezkazíš 😉 Já jsem zase měla všechny 3 kočárky čtyřkolky, tak asi proto mě ta tříkolka láká. Ve středu ho jedu očíhnout a když tam budu, tak omrknu i Cybex. Ale stejně u mě víc splňuje požadavky Peg-pérego 🙂

majkylove
6. lis 2015

za mě jedině Hartan a nelituju jediné koruny co jsme za něj dali.koupili jsme už po jednom dítěti,i tak byla cena jako za kdejaký nový,ale nejlepší investice.odjel s náma už kdejaký terén na který si vzpomeneš.bydlíme ve městě a jsme nadšení turisti,takže na město na ty naše rozbitý chodníky a kočičí hlavy atd je jako jeden z mála kočárů odpružený a dá se s ním houpat,coš u většiny dnešních kočárů nehrozí a že mám fakt čerstvou zkušenost kdy je nás 6 kamarádek s miminky a oni mají nehoupací kočáry tak nic moc,musí jezdit po šutrech at to drncá a zároven kvůli neodpruženým kočárkům tam prcek lítá jak míček.no a díky vyměnitelným předním pevným kolům jsme prochodili týden šumavu doslova cestou,necestou,takže já vřele doporučuji a opravdu stojí za každou korunu 🙂
fujky a za tuhle recenzi by mi měli i zaplatit 😀D

kkukk
7. lis 2015

@bambullkaa taky hledám kočárek na druhé mimčo, tak nějakou zkušenost mám, pěla jsem perego gt3 - jako fakt vymakaný kočárek, určitě kvalitní, ale tank (nehrozilo, že bych ho chytla a přenesla) a na jakékoli nerovnosti kvůli jednomu kolu přepadával na stranu, jednou jsem prcka málem převrátila :( moje srdcovka je Joolz, ale chci něco podobného, jen větší košík a polohovací nožky

bambullkaa
7. lis 2015

@kkukk GT3 jsem v ruce měla a je to těžký kočárek, ale naštěstí jsem kamarádky dcerku nevyklopila... Ten Book Cross váží 10 kg takže tam je rozdíl cca 4-5 kg. Tako kočárky jsou taky tanky a já si neumím představit že bych ho tahala do třetího patra bez výtahu (mohl by stát dole ve vchodě, ale u nás v bytovce je nějaký talent na rozbíjení vchodových dveří a riskovat že mi kočárek šlohnou to fakt nechci!)... takže sháním něco lehkého. Jak jsem psala, ve středu to rozseknu 😉 Joolz je hezký jen s ním nemám zkušenost. Jestli mě něco napadne, tak ti ještě písnu 😉

bambullkaa
7. lis 2015

@kkukk sice není podobný Joolz, ale je lehký (9,5 kg), skladný a kvalitní... Britax B Agile Plus? Posílám foto. Jde na něj nasadit hluboká korba i autosedačka. A pokud vím, tak Britax Römer patří ke špičce v autosedačkách...

kkukk
8. lis 2015

@bambullkaa děkuji za tip 🙂 kamarádka má agile, ale ještě bez polohování nožek a teda jezdí se s ním strašně, má divně posazené těžiště...třeba vyjet na obrubník hrůza (je sice lehučký, ale přední kola jsou snad přilepené k zemi 🙂) britax emotion jede o dost líp nebo valco snap 4 ten jede suprově... všechny tyhle kočárky znám, chci taky trošku něco designového 🙂))

majina
8. lis 2015

Taky budeme potřebovat kočárek na nějakou tu polňačku ale i do města 🙂 Vybrala jsem JOIE Chrome DLX ale na ten jsem nenašla žádnou recenzi nebo Britax go 🙂

majina
8. lis 2015

No a nebo pak ještě BGB Buffalo ale ten mě doma neprošel z důvodu vysoké ceny ☹

bambullkaa
8. lis 2015

@kkukk Aha, já jsem si myslela že to už vychytali... se mnou si předchozí Agile taky dělal co chtěl ☹ tak to tedy beru zpět. Mě se ještě líbí Mamas&Papas Urbo2. Jezdí hezky jen se bojím těch koleček. Jsou sice odpružené ale vidím v nich prostě ALE... Mě osobně by jinak vyhovoval.

kkukk
8. lis 2015

@bambullkaa právě že má ještě ten starší model Agile, nový nevím...urbo jsem taky chtěla napsat, ten je nádhernej a pro mimčo určitě taky supr, jen ty kolečka :(((((( když kouknu na bazárky, tak bývají úplně dorasované, propíchané kamínky...

kkukk
8. lis 2015

@majina jojo buffalo je určitě supr 🙂 možná by se mohl začít objevovat na bazárcích za lepší cenu...jinak první kočárek neznám vůbec, šla bych určitě do známější značky...co britax affinity? Viděla jsem jen na prodejně, ale vypadá zajímavě 🙂

kkukk
8. lis 2015

@majina terénější kočárky má i značka mutsy...před 2 lety se mi nelíbily, ale teď mají celkem povedené designy

kkukk
8. lis 2015
barbecue
8. lis 2015

My měli jako hluboký Inglesinu Magnum a jako sporťák Baby Jogger City Elite - a spokojenost s oběma - neměnila bych... My ale bydlíme na dědině a kočárky mají dost místa v garáži...

ladie
8. lis 2015

@bambullkaa Urbo je skvělý kočárek. Moje srdcovka 😵 Jen ho právě prodávám, protože bydlíme na ulici, která je totálě zničená, dost to drncá a dceři to vadí 🙄
Vyměnila jsem za Solu - sedačka stejná, jen "terénnější" podvozek.

veru11
8. lis 2015

Bydlíme doslova na samotě u lesa, tudíž jsme opravdu potřebovali kočárek, který bude do terénu. Mutsy iGo to rozhodně není, mám ozkoušeno. Po několika zkouškách různých typů kočárků u nás jednoznačně vyhrál Concord Wanderer...
http://www.detske-kocarky.cz/kocarek-concord-wa...
Co se týče nákupu trojkombinace - z vlastní zkušenosti bych rozmyslela, koupila prvně jen hluboké lůžko a pokud se mi osvědčí, dokoupila bych později sportovní sedačku. Pokud ne, může jít pak kočárek o dům dál a Vy můžete koupit jiný. Nehledě na fakt, že ti u sporťáku běží záruka, když do něj dítě půjde až nejdříve cca za půl/třičtvrtě roku. Další věc je, že dítě vůbec nemusí být kočárkové (vlastní zkušenost), bude tam řvát a budeš hledat jiné varianty a zakoupená trojkombinace Ti zůstane ležet doma. Takže já bych doporučila nakupovat postupně a pokud potřebuji kočárek i do terénu, tak rozhodně nebrat nějakou designovku...

kkukk
8. lis 2015

@ladie nechápu, proč na urbo nedají kolečka typu bugaboo bee, hned by z toho byl úplně jiný kočárek...a sola vyhovuje? měli jsme na dovči tu první solu a sedátko super, ale podvozek tužší, na nerovnostech to dost prcka naklepávalo...Sola2 už by měla být lepší, ale nevím...

kkukk
8. lis 2015

@veru11 souhlas s nakupováním postupně, každému vyhovuje něco jiného a i mimča jsou jiná...ale mně se kočárek musí i líbit a bavit mě 🙂 proč si ta mimča neužít, když už nám dávají tak zabrat 😎 ale nikomu neberu, že vzhled tak úplně neřeší