Jakou vybrat alternativu k sportovnímu kočárku Valco Snap 4?

Zodpovězené
19. čer 2019

Dobrý den,

měla jsem si možnost u kamarádky vyzkoušet jet s kočárkem Valco Snap 4, ale kopu při rychlejší chůzi dole do brzdy. Proto mi automaticky v obchodě doporučili koukat po kočárcích, které mají brzdu ruční. Z nabízených v obchodě se momentálně klaním k Moon Jet-R (také nabízeli Petite a Britax).

Narazila jsem ale díky této poradně ještě na kočárek Valco Baby Snap Ultra Trend, který je tedy výrazně dražší, ale hodně se mi líbí otočné sedadlo. Tento kočárek ale nemám možnost vyzkoušet. Myslíte, že bych kopala do brzdy i u tohoto kočárku?

Co se mi líbí na Moon Jet-R:

  • ta ruční brzda
  • polohovatelná rukojeť (starší syn také občas tlačí kočárek)
  • polohování do lehu
  • vzhled
  • váha - bydlíme ve městě na kopci a tlačit chci co nejméně kilo, co to půjde 🙂
  • sporťák do terénu mám jiný, z dvojkombinace, takže teď řeším hlavně váhu a kočárek do města
  • aretace koleček

Nebo byste mi mohla prosím poradit i jiný, který by splňoval, co jsem popsala?

Děkuji 🙂

Ahoj!

Začala bych jednou mírně mylnou informaci, kterou si dostala. Ano, brzda na spodní nápravě na nevhodném místě může zhoršovat kopání do kočárku, zvláště pokud trčí/vystupuje. Ale hlavním důvodem kopání do zadní nápravy - brzda na ní, nebo ne - je spíše tvá výška v poměru k výšce rukojeti kočárku a celkový sklon / vzdálenost k dané nápravě během tvého kráčení. A čím vyšší jsi / delší nohy máš, tím důležitější je vysoká rukojeť, resp. možnost si její výšku nastavit, plus dostatečný prostor pro nohy, tedy umístění dané nápravy dále / výše, nebo její úplná absence.

Valco Baby Snap 4 ti nevyhověl, nesedí ti - i kvůli dané, fixní ručce (plus ta brzda uprostřed ...). To je v pořádku, jsou i lepší kočárky 😉

Valco Baby Snap 4

Valco Baby Snap Ultra Trend je novější, vylepšený model, a nabízí i otočnou rukojeť. Bude to trochu lepší, ale protože je konstrukčně podobný, nemohu říct, že ti doporučuji tuto koupi - mohlo by to být něco podobného, ​​jen 'v bledě růžovém'.

Valco Baby Snap 4 Ultra Trend

Petite & Mars Street je na tom celkově lépe, i kvůli rukojeti, ale se skoro 10 kg již není tak lehký. Každopádně je to ok střední cesta.

Petite&Mars Street

U Britaxu si nejsem jistá, který jsi myslela. Ale protože B-Agile, i v Plus-kové verzi, je nizoučký a tvrdý kočárek,

Britax B-Agile 4 Plus

budu předpokládat Britax B-Motion 4 Plus? Zde dej pozor, je to už dost těžký, a málo skladný kočárek, navíc mně jako vyšší až tak nesedí - těžiště si předem třeba určitě vyzkoušet.

Britax B-Motion 4 Plus

Moon Jet-R je zase spíše z těch těžších, podle mě. A těžiště je takové, že ne každému jde snadno dát tento kočárek na obrubník. Odpružení, i když viditelné, je dost tvrdé. Jinak je to velký, prostorný sportovní kočárek, a díky madlu kopat myslím nebudeš. Ruční brzda je určitě plus, například i oproti P&M Street.

Moon Jet-R

Zde bych ale ráda zmínila i podle mě podstatně lepší Baby Jogger City Mini GT, který ruční brzdu má také, plus je lehčí a celkově praktičtější podle mě. Je to ale tříkolka, plus nemá polohování nohou (lze dokoupit / došít) - to jen, abys věděla. Já bych ale, i kvalitativně, určitě spíše zvážila tento.

Baby Jogger City Mini GT

Nedá mi nenavrhnout i Oyster Zero, což je lehká, dobrá alternativa Valca Snap - já osobně, 176 cm, jsem Valco vyměnila za Oyster, a byla jsem velmi spokojená. Ručka se však nedá nastavit, takže zde třeba zkusit, jak sedne tobě.

Babystyle Oyster Zero

Vhodnými kandidáty, co se tvé výšky týče, jsou ještě i Cybex Agis M-Air; a tudíž,

Cybex Agis M-Air 4

pokud by nevadil i mírně těžší (když si vzpomínala Street a Jet-R), Nuna Tavo je výborně vyvážený kočárek s odpružením - ale zase třeba zkusit s tvou výškou.

Nuna Tavo

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.