Jaký bytelný sportovní kočárek - Joie Mytrax Flex, Joie Litetrax 4 Air nebo Valco Snap Sport?

Zodpovězené
20. kvě 2019

Ahoj 🙂

Prosím o radu 🙂
Vybírám kočárek pro mého čtyřměsíčního syna takže potřebují aby měl polohovatelné nohy a aby šel úplně položit. Ještě bych ráda aby měl nafukovací kola do občasného terénu, bytelný aby byl skladný do auta a jsem docela vysoká tak ne žádný mrňous. Líbí se mi Mytrax, ale cenově už je to dost peněz (jsem samoživitelka) tak kdyby byla ještě nějaká další varianta třeba... 🙂

Moc děkuji 🙂

Ahoj!

Joie Mytrax Flex Signature i Joie Litetrax Air 4 jsou dobré varianty skladného, ​​bytelného sportovního kočárku - nejsou ani tak velmi drahé.

Joie Mytrax Flex

Joie Mytrax Flex je vyšší verzí modelu Mytrax. Tento moderní a všestranný sportovní kočárek zaujme především praktickými vychytávkami, jednou z nich je jednoruční složení do kompaktního rozměru - zvednutím za úchyt na sedadle. Kola má všechny odpružená a plněné pěnou, zvládnou tak i zhoršený terén. Výhodou je i polohování teleskopické rukojeti, takže sedne i různě vysokým rodičům. Stříšku kočárku je možné prodloužit, a i po rozepnutí zipů plná s možností větrání. Neotočné sedadlo se dá díky hlubokému lehu využít prakticky od narození. Miminko můžeš také převážet v připojitelné hluboké korbě Ramble XL nebo autosedačce, adaptéry k nim jsou součástí výbavy kočárku. Korbu i autosedačku je potřeba dokoupit samostatně. Sedadlo je možné z konstrukce úplně sundat a nástavby nasadit na holou konstrukci.

Aktuální model můžeš zakoupit ve 3 barevných variantách, jsou to: Grey Flannel, Laurel a Pavement.

Starší model byl součástí řady Signature. Poznáš ho podle černých strukturovaných potahů Noir, lesklé černé konstrukce a hnědé koženkové rukojeti.

Joie Litetrax 4 Air

Joie Literax 4 Air je vyšší verze lehkého sportovního kočárku Joie Litetrax 4. Oproti základní verzi má čtyři terénnější kola s pneumatikami, které ho dělají vhodnějším i do mírného terénu a také o něco těžším. Literax 4 Air je odlišný i provedením potahů, které jsou v nabídce v tmavých barvách. Neotočné sedadlo je díky hlubokému lehu vhodné prakticky od narození. Miminko můžeš také převážet v připojitelné hluboké korbičce nebo autosedačce, které je potřeba dokoupit samostatně. Verze 2017 je od starších odlišná předními koly s pneumatikami plněnými pěnou, kterým na rozdíl od předchozích nafukovcích nehrozí defekt.

Naopak Valco Snap Sport je sice vhodný a pěkně lehký, ale nevýhodou je ne až tak pevná konstrukce, se kterou terén není zase tak úplně vhodný, zejména pokud by to bylo pravidelněji. Všechno jsou to ale ok volby - pokud je prioritou stabilita, spíše bych řešila Joie, pokud lehkost a skladnost, z těchto - Valco.

Valco Baby Snap 4 Sport

Valco Baby Snap 4 Sport je ultralehký čtyřkolový sporťák s vysokou nosností, odvozený od základního Snapu. Model s přívlastkem Sport má oproti němu terénnější nafukovací kolečka, díky kterým je o centimetr vyšší, 2x delší a o 1,4 kg těžší. Název Snap je odvozený od rychlého způsobu skládání sedadlem dovnitř. Modely určené pro západní trh se odjišťují před skládáním tlačítkem, díky čemuž je možné kočárek složit i jednou rukou, ty naše je potřebné odjistit nadzdvihnutím páčky.

Neotočné sedadlo je potažené látkami s jednoduchou údržbou. K jeho základní černé barvě můžeš ladit dokoupitelné barevné stříšky. V šedém provedení a v prémiové verzi Tailormade je se stříškou sladěný i potah sedadla. Zádovou opěrku je možné naklonit do lehu dostatečného i pro menší miminka. Od roku 2015 si můžeš přizpůsobit i polohu opěrky nohou. Pro komfort novorozence jsou v nabídce i adaptéry na autosedačku či plnohodnotná hluboká vanička. Namísto vaničky můžeš také použít vložnou tašku.

Snap 4 Sport vychází i v limitovaných edicích. Za rok 2015 to byly barevné stříšky s kostkováním na boku Bílá šachovnice či černé stříšky s bílými a šedými X a O, v roce 2016 městské City, růžové Flowers či hnědé ulitky Conch. Od roku 2017 mají květovaný Eden a modrý pruhovaný Fern se stříškou sladěné i polstrování a potah madla.

Z levnějších alternativ by asi nejlépe mohl vyhovět Baby Design Look Air (je však jen o kousek levnější od Joie Litetrax Air, ale je k tomu i příjemně snadno ovladatelný svůj typ).

Baby Design Look Air

Baby Design Look Air je terénnejší verzí základního Baby Design Look, na rozdíl od něhož má kola nafukovací (ne pěnová). Spolu s odpružením tak umožňují kočárku zdolat i o něco náročnější terén.

Stejně jako základní model, i Look Air tě potěší na svou kategorii velmi atraktivní pořizovací cenou, jako i prostorným, do lehu sklopitelným sedadlem a rozšiřitelnou stříškou. Samozřejmostí je i dobré odvětrávání pro letní dny. Kromě toho je navíc vybaven reflexními prvky, prostorným nákupním košíkem a nánožníkem ve výbavě.

O něco těžší, robustnější alternativou by byl EasyGo Quantum Air - ten je z nich navíc i nejlevnější.

EasyGo Quantum Air

EasyGo Quantum Air je neotočný sportovní kočárek s novými nafukovacími koly - evoluce oblíbeného modelu se širokým sezením Quantum Alu. Výrazný dynamický design podtrhuje hranatá konstrukce s plochými tyčemi, jakož i tmavé barvy s kontrastními detaily a koženkou, navíc s UV faktorem 50+. Ke Quantum Air můžeš také pomocí adaptérů připojit autosedačku Starter 0+, nebo jinou značku s koncovkou Maxi-Cosi, čímž vytvoříš cestovní systém pro pohodlné vození děťátka od narození.

Quantum Air je přes terénní kola stále relativně lehký a na kompaktní rozměr ho můžeš složit i jednou rukou. Až 40 cm široké sedátko zvládne i velké dítě či zimní fusak. Díky dostatečně hlubokému náklonu zádové opěrky jej však můžeš využívat i pro ještě nesedící děti. Polohovat vysouvacím mechanismem lze i opěrku nohou. Kočárek zabrzdíš netradičně řešenou nášlapnou brzdou ovládanou zasunutím a vytištěním tlačítka.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.