Jaký golfový, resp. sportovní kočárek pro příležitostné kočárkování?

Zodpovězené
5. kvě 2022

Ahoj,

prosím o radu při výběru skladného golfového, resp. sportovního kočárku.

Máme dvě dcerky. Mladší (5 m.) se vozí v korbičce z trojkombinace Peg-Pérego. Sportovní část z tohoto kočárku nemá nejlepší řešení. Těžko se skládá a v kufru zabírá velmi mnoho místa. Starší dcerka (18 m.) se vozí ve sportovním kočárku Joie Litetrax 4 Air. Sportovní kočárek byl kupován loni, jsme s ním spokojeni, zvládá i náročnější terén a vyhovuje nám pro cestování.

Vzhledem k tomu, že mladší dcerka půjde cca do 2 měsíců do sportovního kočárku po své sestře, pro starší bychom rádi nějaký nový. V kočárku se nevozí pořád, jen když jedeme na nějaký výlet.

Požadavky na kočárek:

  • ideální lehký a skladný,
  • měl by se vejít do kufru Seat Leon už se sportovním kočárkem Joie,
  • osobně by mě potěšilo, kdyby se vešel do kufru i ke kočárku Peg-Pérego, který ještě 2 měsíce využijeme,
  • odpružený,
  • určen k výletům (zoo, městské stezky, k lékaři, dovolená u moře),
  • stabilní kola,
  • cenově přijatelný.

Starší dcerka má cca 85 cm a 10,5 kg. Osobně jsem uvažovala nad kočárky Petite&Mars Travel, resp. Petite&Mars Musca. Předpokládám, že dcerka bude kočárek využívat max. do podzimu a o rok se možná posune mladší. Dcerka sice chodí, ale manžel si neumí představit celodenní výlet v takové zoo bez kočárku. Zároveň si neumí představit, že by si starší půjčila kočárek od mladší a mladší by byla v nosítku, pokud by chtěly obě současně spát. Uvažovali jsme i o tříkolce na tlačení, jednu však máme u prarodičů a dcerku nezaujala.

Jaká jsou Tvá doporučení?

Děkuji

Ahoj,

z těch levnější doporučuji určitě Petite&Mars Up. Má ultrakompaktní rozměry, v autě tak zabírá minimum místa. Navíc má krásný design, lehkou hmotnost (5,8 kg) a jednoduché skládání i rozkládání.

Nebo to může být i Joie Pact.

Z těch dražších doporučuji Easywalker Jackey, na svůj typ má opravdu super jízdní vlastnosti a měkčí odpružení. Oceníš u něj i větší rozměry sezení, vyšší nosnost nebo automatické skládání do kompaktní velikosti.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie