Jaký hluboký kočárek?

Zodpovězené
19. čer 2022

Dobrý den Katko,

ráda bych Vás poprosila o tip na hluboký kočárek. Zatím bezcílně tápu a mám představu kombinace několika požadavků, které jak se zdá v jednom kočárku nenajdu.
Ideální se mi zdál model Magnum od Inglesiny, ale už je jen v bazarové nabídce.
Měla byste typ na kočárek, který by byl odpružený, hodil by se do města (kočičí hlavy, výtahy, obrubníky, autobusy) a zároveň by čas od času zvládl i přírodní terén (žádné extrémy a náročná převýšení)?
Dále by korba měla být prostornější, jsme s partnerem oba vysocí a čekáme kluka, takže to na drobečka netipuju. Navíc se má narodit před zimou.
Ideální by taky byla otočná (zahýbací) kolečka, která by měla stejný rozměr mezery mezi zadními a předními koly.
Kvůli naší výšce by se nám hodila i dostatečně nastavitelná rukojeť (cca do těch 115 cm).
Cena nerozhoduje.

Děkuji moc předem za případný tip.
Janka

Ahoj,

jako první variantu doporučuji kombinovaný kočárek Britax Go Big2, který splňuje všechny požadavky. Jeho design se nemusí každému zamlouvat, ale jedná se o velmi kvalitní model s úžasnými jízdními vlastnostmi.

Dále doporučuji i samostatné hluboké kočárky, jedním z nich je model Inglesina Sofia, který má stejný typ podvozku jako Inglesina Magnum. Je velmi dobře odpružený a "houpavý", ale nevýhodou jsou neotočná kola.

Menší, ale otočná kola, má pak například i Inglesina Aptica XT, který se dá zakoupit též jako samostatný model (koupíš podvozek a zvlášť hlubokou korbu.

A samostatný kočárek je pak i Kunert Lazzio, který je též dobře odpružený, má moderní design a oceníš u něj i dostupnou cenu.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie