Jaký kočár na dlouhé zimní procházky a túry pro srpnové (zářijové) dítě, lehčí k našemu Joolz Geo2?

Zodpovězené
31. srp 2020

Dobrý den,

s manželem jsme dost aktivní pár a plánujeme chodit na túry i s malým. Hledáme proto ještě jeden kočárek (máme Geo2, ale zdá se mi být dost těžký na túry / delší procházky v lese). Zaujal nás Thule Urban Glide 2 - no osobně se mi moc nelíbí, že je to tříkolka. Možná bych si to uměla představit, ale asi jen s vajíčkem, a protože budeme chodit ze začátku zejména v zimě, bojím se, aby malému nebyla zima a hluboká vanička nás právě neoslovila ...

Moje otázka tedy zní, zda byste nám uměla poradit kočárek (ideálně 4kolový, ale nebude vadit ani ta tříkolka).

Příp. jaký máte názor na Thule?

Děkujeme pěkně ☺️.

Ahoj!

Thule jsou podle mě dobré a lehčí sporťáky super i na nerovnosti, ale přijdou mi trochu velké - jak po složení, tak i prostorově zejména pro menší děťátko, které píšeš, že ještě budeš převážet ve vajíčku. Já osobně bych potom raději zvážila nějakou pro dítě přátelštější volbu, protože chodit na delší procházky do terénu s vajíčkem pro miminko ani není zdravé. Můj návrh by byl určitě zase tříkolka - je prostě na terén lepší, a konkrétně tedy TFK Joggster Trail 2 ještě s hlubokou vaničkou Multi X.

TFK Joggster Trail 2

Tu můžeš používat jako korbu, ale zároveň i jako otočné, protisměrné sedadlo pro menší děti, což ještě jsou příliš malé na vpřed směřující sedátka. Podobnou druhou volbou by byl Mountain Buggy Terrain V3 i s korbičkou, která se také dá použít i jako sedák v protisměru. Zároveň kvalitní, ovladatelné, terénní, a zároveň i pro malé miminko vhodné kočárky - i když bohužel dražší - doporučuji pak když tak podívat se i na bazarovou nabídku.

Mountain Buggy Terrain V3

Pokud bys byla vysloveně proti, pak, fakt jen ze sportovních, bych se spíše dívala na něco jako Baby Jogger City Elite, kde aspoň, oproti Thule, dokážeš polohovat i nožičky, což při malém děťátku opravdu využiješ. Spolu s dobrým fusakem a dobře zapásaným děťátkem, případně nějakou vymezovací vložkou (např. od Emitex) ho dokážeš využít i s menším dítětem. Určitě to doporučuji dříve, než jezdit delší trasy a procházky s autosedačkou.

Baby Jogger City Elite

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.