Jaký kočárek do letadla a zároveň až do konce kočárkovacího období?

Zodpovězené
1. čer 2022

Ahoj,

syn má 11 měsíců a cca 11 kg, je tedy trošku větší. Momentálně máme Concord Wanderer, se kterým jsme spokojeni, ale je velký a na cca září budeme potřebovat kočárek do letadla. Kdyby jeho vlastnosti alespoň zčásti splňovaly naše představy a vydržel tak do konce kočárkování, bylo by to super.

Požadavky:

  • kola a odpružení jako Concord Wanderer,
  • dostatečně prostorný,
  • vysoká nosnost,
  • nastavitelná rukojeť,
  • prodloužená stříška,
  • polohovatelný do lehu (malý si rád pospi v kočárku),
  • bazarový, cca do 5 000 Kč.

Z Tvých tipů mi to vychází na Easywalker Jackey a možná nějaký Petite Mars.

Který konkrétní kočárek doporučuješ?

Děkuji

Ahoj,

Easywalker Jackey by mohl být dobrou volbou, ale má pěnová kola, která i když jsou celkem slušně odpružená, tak se nedá s Concord Wanderer srovnávat.

To samé je i Petite&Mars Up., který má navíc menší sezení a není úplně vhodný pro větší děti.

Doporučila bych spíše TFK Dot 2. Má výborné jízdní vlastnosti, díky velmi dobrému odpružení a kvalitním gumovým kolům se vzduchovými komorami, zvládne i horší terén. Zároveň je skladný a lehký (8,5 kg). Rukojeť má pevnou, ale je ve výšce 107 cm, takže je vhodný i pro vyšší rodiče, kterým navíc nepřekáží v chůzi zadní osa kol.

Držím palce ve výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie