Jaký kočárek je vhodný pro vysoké rodiče a splní naše požadavky?

Zodpovězené
5. zář 2023

Ahoj,

jaký je vhodný kočárek pro jízdu jak ve městě, tak na vesnici, po lesních (kořenových) a polních cestách, kde bývá i sníh?

Chtěli bychom kočárek, který by splňoval tyto požadavky:

  • bezpečný,
  • 4 kolečka ideálně s odpružením a s možností aretace,
  • aby nebyl příliš těžký kvůli jízdě v MHD či veřejnou dopravou,
  • skladný do auta,
  • cenově to až tak neřešíme,
  • pro vysoké rodiče i prarodiče 176-198 cm,
  • košík ideálně uzavíratelný,
  • s dobrou možnosti servisu kočárku.

Kočárek bude pro zimní miminko, tedy ideálně s delší korbičkou a dobrým krytím kvůli povětrnostním vlivům. Barva ideálně neutrální.

Procházím weby i jsme byli v prodejně, ale značek je na trhu tolik a v prodejně nám nedokázali pomoct.

Děkuji

Ahoj,

kočárků pro vyšší rodiče je na trhu nedostatek. Navíc potřebuješ kočárek se specifickým zaměřením, tedy víceméně stavěný na všechny druhy terénů. Proto Ti nabízím modely, které jsou cenově ve vyšší kategorii, ale oceníš jejich kvalitu a multifunkčnost.

Většina z nich však má otevřený nákupní košík, a ne všechny jsou zcela skladné do auta, ale do běžného průměrného kufru auta, jako má například Škoda Octavia, jsou fajn.

Prohlédni si kočárky – Emmaljunga NXT90 Ergo, Gesslein FX4 Life nebo Britax Smile 5Z. Jelikož jsem všechny podrobně popsala v mých nedávno zodpovězených otázkách, tak Ti je sem připínám, abych se neopakovala:

A připojuji i várku elegantnějších kočárků jako je například Espiro Miloo, které by Ti také mohly vyhovovat:

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka