Jaký kočárek máš ty osobně nejraději? Nej kombinace do 20tis., ale i z těch dražších.

Zodpovězené
22. kvě 2020

Ahoj Eli,

napadlo mě položit otázku mířenou přímo k Tobě, pokud to není proti pravidlům, nebo by Ti to nevadilo🙂.

Kočárky Tě baví, měla jsi možnost už lecco vyzkoušet, a tak máš jistě mnohé zkušenosti a srovnání. Proto by mě zajímalo, jaký kočárek u Tebe osobně vede, tedy který je prostě pro Tebe tak nějak to top, pro co by ses při výběru sama rozhodla. A z jakého důvodu? Klidně těch kočárků může být více, umím si představit, že to možná není zcela jednoduché - vybrat třeba jen jeden takový 🙂.

Trochu to ztížím (nebo spíš upřesním, aby to nebylo tak moc obecné) tím, že by mě zajímal především kombinovaný a spíše městský kočárek, a to jak v cenové relaci kolem 20 tisíc Kč, tak pak také nějaký z těch dražších (třeba 30 tis. a výš). Pokud bys z kombinovaných žádný takový nevybrala, tak klidně může být zvlášť hluboký a sportovní kočárek...

Patřím k těm, kterým by se občas hodil pohled někoho se zkušenostmi se současnými kočárky na trhu, a bohužel ve svém okolí nemám vůbec nikoho, kdo by tyto otázky v posledních letech řešil.

Pokud bys proto měla zájem na tuto otázku odpovědět, moc bych to ocenila.

Děkuji a přeji jen vše dobré!

Ahojky!

Pěkná, milá otázka, zlatá jsi. Začnu od těch dražších, pokud je to ok.

Vyzkoušela jsem fakt kde co, a zjistila jsem, že úplně ale úplně nejdůležitější vlastností, zejména po moření se s některými se špatným těžištěm, s nepohodlnou rukojetí, s těžkým zvedáním na obrubník - pro mě je ovladatelnost kočárku. Pokud kočárek jde "skoro sám", i plně naložený (v tomto případě i více dětmi), zjistíš, že zahazuješ starosti a jízdu si užíváš. Takovým kočárkem byl pro mě můj top, ale tedy designově velmi specifický - a je mi jasné, že ne každému se bude líbit: Seed Papilio.

Seed Papilio

Nádherný, mně prostě přijde nádherný, za celý život jsem potkala dva, a to ani ne u nás, ale v zahraničí, jezdí úžasně, ta magnesiová konstrukce je neskutečně pevná a tak přirozeně tvarem pruží (plus se dá složit neskutečně na plocho), super detaily, a i když užší, do korýtka se pohodlně usazoval i nejstarší syn, co měl více než 4 r. Mně pro kvalitu, a zejména možnost ho tlačit i (fakt) s třemi dětmi na palubě, tak učaroval, že mohu upřímně říci, že já ten kočárek miluji. Ale designově, cenově i typově určitě není pro každého, to mi je jasné, a je to tak úplně ok - každému co mu patří.

Kromě toho si myslím, že nikdy není špatné investovat do ověřené klasiky a kvality, což pro mě představují modely Emmaljunga. Pevné, odolné, fakt i na více dětí, měla bys vidět, jak jsou ve Švédsku na každém kroku, i ty fakt staré, a stále pohodlně jezdí, plus spousta místa v sedadle. Já, kdybych kupovala, tak by Emmaljunga jednoznačně byla na prvních místech výběru. Extrémně mi imponuje, jako jsou udělané technicky, ale i designově, prostorově ... a nemá je každý.

Dále Britax Go Big,

Britax Go Big2

což je jízdní také extrémně pohodlný, plus prostorný a zase jednou designově specifický (původem severský) kočárek, kde mi trochu vadí akorát váha / velikost při nakládání. Mimo toho fakt mohu doporučit. A koupit Bugaboo (třeba Bugaboo Fox-e 2) taky není nikdy na škodu - kvalita, design, později dobře předáš, a celkově, z těch dražších jednoznačne skvělý výběr, i když také méně skladný.

Bugaboo Fox 2

Z levnějších je to trochu vždy problém resp. ani ne tak problém jako kompromis (ten je to, pravdu říci, tak nějak vždy). Mně se líbí menší modely, ne hebeda se kterýma se člověk na konec jen trápí - něco jako Jané Kendo příp. Jané Kawai. Myslím, že jsou dobře a prakticky udělané.

Jané Kendo

Jané Kawai

Dobrý kompromis cena a výkon pro mě představuje ABC Design Salsa, i když tam jsou samozřejmě mouchy, typu slabší design sporťáku, myslím zejména jeho detailů, plus skládání konstrukce zvlášť ...

ABC Design Salsa 4

Imponuje mi i velikost (malost) a váha novinky Baby Design Smooth, ale tam Ti nemohu říct, že je to můj favorit, ale dokážu odhadnout, že (na svou cenu) to vypadá na velmi fajn kočárkový kompromis (do města).

Baby Design Smooth

A za mě, prostor plus funkčnost kočárku Baby Jogger City Premier (a také jiných Baby Jogger-ů) také boduje, a jednoznačně jsou to moje topky, co se funkčnosti a kvality týká.

Baby Jogger City Premier

Je toho strašně moc, toho dobrého, i pěkného, i funkčního. A nepovažuji vysloveně jeden nebo pár za absolutní top. Je to totiž zejména o mamince - třeba lahodit rozpočtu (a nesplácet kočárek 5 let nebo zruinovat rodinný rozpočet), třeba lahodit oku (a netlačit něco, co považujeme za ošklivé), ale třeba se hlavně soustředit na funkčnost - ať sedne velikostně, na terén, do kufru auta , tatínkovi, také jestli nebudu konstantně přizpůsobovat krok nebo trpět při každém nakládání, obrubníku, vycházení na schody... A to je pro každou z nás vždy jiné. Někdy dáváme priority tam, kde nemají být - někdo vybírá jen podle barvy, designu, někdo chce nejdražší, nejstylovější model, někdo chce naopak to nejlevnější - a vůbec se nedívá na to, že je to pro jeho životní styl absolutně nepraktické... A nejčastěji vybírají maminky podle vaničky, zejména tedy kombinované kočárky. Hlavně ty levnější a polské promují kočárek s krásnou obří oválnou vanou a mamina přijde, že wau super to vypadá, a koupí. Nedívá se, že sporťák je obrovský, uvnitř nepraktický nebo neprostorný... a tak podobně. Takže třeba mít v první řadě otevřenou mysl, ideálně zkoušet (naložené, ne prázdné) kočárky, jejich zvedání na obrubník, do kufru auta... Nechat si poradit i od prodavačů, ale mít i vlastní rozum a zvažovat své potřeby a své maličkosti, které prodavač při snaze prodat v úvahu tolik nebere / ani nemá jak - vědet, kam sahá nápomocnost jejich rad a svoje vlastní preference a potřeby pak řešit mimo ně...

Přeji všechno dobré a hodně štěstí při výběru! Napiš klidně kdykoliv, kdyby si ještě potřebovala pomoc. Zejména, pokud si promyslíš co nejvíc o kočárku, který by sis představovala, plus ale s tím, že zejména si vždy třeba promyslet - kde jsme a kde nejsme schopni udělat kompromisy (neboť vždy nějaké budou, neexistuje jeden kočárek na všechno!) 😉 ❤️

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.