Jaký kočárek na stavbu?

Zodpovězené
20. dub 2022

Ahoj,

máme kočárek Roan Bloom, zatím používáme hlubokou korbu a s kočárkem jsme ve městě spokojeni. Stavíme dům na vesnici a převážet jej stále je velmi náročné, proto hledám kočárek "na stavbu".

Syn má 5 měsíců, 7 kg a 66 cm.

Je výhodnější koupit znovu dvojkombinaci - například Moon Tregg, nebo sportovní kočárek?

Např. Britax B-Agile nebo Petite&Mars Street Air. Při dvojkominaci budu muset skladovat dvě korby, jelikož jednu už mám. Pokud bude sporťák skladný, tak bychom ho využili pak i na výlety, protože polský Roan je dost objemný v kufru.

Docela se bojím nafukovacích kol, protože je to vesnice a stavba. Většinu času bude kočárek na trávě a jde zejména o spánek malého, jelikož u nás spí a já můžu pracovat. Kočárek bychom chtěli raději z druhé ruky, jelikož ho asi trochu více opotřebujeme, tak mohou být i starší modely.

Jaká jsou Tvá doporučení?

Děkuji

Ahoj,

já bych doporučila jít už do sporťáku s možností úplného lehu, ať má pak i další uplatnění. 🙂

Dobrou variantou může být například Valco Baby Snap 4 Sport Trend Tailormade, který seženeš za dobrou cenu i na bazaru. Jedná se o lehký a skladný model. Samozřejmostí je polohování nohou a zádové opěrky do úplného lehu. Valco není odpružený, takže bych ho vzala s nafukovacími koly, kvůli zlepšení jízdních vlastností. Já osobně bych se na stavbě spíš bála o pěnová kola, která jsou měkčí.

S nafukovacími koly určitě nebude problém, ale pokud máš pochybnosti, tak dobrou variantou můžou být i gumová. Taková kola mají například skladnější modely Baby Design Wave a Petite&Mars Royal.

Doporučuji i bazarový Britax B-Motion 4 Plus, který je sice těžší, ale za to je opravdu prostorný a vydrží Ti až do konce kočárkovacího období.

A pokud by Tě zaujal Street+, tak je i ve verzi s gumovými koly a navíc je i o něco lehčí - Petite&Mars Street+ RWS.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie