Jaký lehký kočárek pro chodící dítě?

Zodpovězené
21. říj 2022

Dobrý den,

chtěla bych koupit kočárek pro 18měsíčního syna. Bude používán více méně jen pro přesuny. Syn v kočárku nespí. Máme Bugaboo Fox 2 a jsme s ním velmi spokojeni. Teď bych chtěla něco skladnějšího, co vydrží až do konce kočárkovacího období. A něco, co by se také snadno skládalo.

Líbí se mi následující kočárky: Babyzen Yoyo, Elodie Details Mondo, Joolz Aer. A úplně nejvíc Bugaboo Butterfly.

Který je z nich nejlepší?

Dalo by se jimi projít i po sněhu?

Jsou nějaké top alternativy?

Na ceně nezáleží.

Děkuji

Ahoj,

koukáš na kategorii lehkých a skladných cestovních kočárků. Já osobně je do sněhu a zimy nedoporučuji. Většina z nich - například Elodie Details Mondo mají mezeru mezi zádovou opěrkou a stříškou, přes kterou dítě profoukne. Jeho látka je tenčí a neochrání dítě v zimě než tlustší tkaná látka sportovních kočárků.

Pro srovnání uvedu hybrid cestovního a sportovního kočárku, model Easywalker Jackey. Můžeš si o něm přečíst i moji podrobnou recenzi. Tento model má zádovou opěrku přímo spojenou se stříškou. Látka na kočárku je voděodolná a hustě tkaná, takže dítě lépe ochrání před větrem a chladem.

Babyzen Yoyo 2 je nejvíce otevřený a má nejmenší průměr koleček - pouhých 13,5 cm. Jeho látka je podobná Elodie.

Oproti němu jsou modely Joolz Aer a Bugaboo Butterfly o průměru cca 15 cm kol na tom lépe. Nedají se dát sice dolehu, ale vynikají celkovým designem a funkčností. Ale nejsem si jistá, zda jejich kola zvládnou přejezd sněhem.

Já bych si vybrala Bugaboo Butterfly, případně uvažovala nad Easywalker Jackey nebo novinkou Easywalker Jackey XL. Ten je určen spíše pro vyšší rodiče. Má fixní rodičovskou rukojeť ve výšce109 cm.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka