Jaký nekorýtkový kočárek pro roční dítě?

Zodpovězené
9. lis 2022

Dobrý den,

mám roční dcerku a kočarek Joolz day+. Přiznám se, že jsem při výběru udělala chybu a nechala se unést designem a prostornou korbičkou. Sportovní sezení se mi ale ergonomicky vůbec nelíbí. Vadí mi, že korýtkové sezení tlačí dceři ramena dopředu, nedovolí v leže natáhnout nohy atd.

Sháním proto kočárek těchto kriterií:

  • možnost úplného lehu, s dostatečně prostorným sezením pro dítě,
  • s madlem pro vyšší rodiče (cca 180cm),
  • s možností šikovně složit včetně sezení,
  • pro městský terén, ale s kvalitními koly, aby zvládl i dlažební kostky,
  • ocenila bych i možnost instalace sourozeneckého stupátka.

Nevymýšlím si moc? Existuje takový sporťák? Předem děkuji za rady. Budu ráda i za tipy na kočárky různých cenových kategorií.

Měla jsem vyhlídnutý Cybex balios s lux, ale připadá mi, že polstrování zad značně zmenšuje prostor opěradla a že by byl dceři brzy malý, pletu se?

Děkuji

Ahoj,

pokud chceš zůstat u značky Joolz, tak doporučuji Joolz Hub+, který má úplný leh. Rodičovská teleskopicky nastavitelná rukojeť má maximální výšku 107 cm, takže nemusí být dostatečná. Jinak vyhovuje všem Tvým požadavkům. Výška zádové opěrky je 51 cm a je dostatečná pro větší dítě.

Skvěle by vyhovoval Easywalker Jimmey, který má teleskopicky nastavitelnou rukojeť do 113 cm, což je skvělé. Zároveň má otočné sezení položené výše na konstrukci. Zádová opěrka spolu s opěrkou nohou vytvářejí naprostý 180 stupňový leh. Nenafukovací gumové pneumatiky mají vlastnosti nafukovacích a spolu s dvojitým odpružením hravě zvládá i nerovnější terén. Více informací se dozvíš, pokud si přečteš můj krátký podrobný článek.

Cybex Balios S Lux je velmi podobný původnímu modelu Cybex Balios S, o kterém si můžeš přečíst podrobnou recenzi. Jelikož ho mám odzkoušen, tak nemůžu říct, že by bylo sedadlo malé. Vím, že je to městský kočárek, ale na dennodenní přejezd dlažebními kostkami s většími mezerami ho nedoporučuji. Je to spíše kočárek na rovný městský terén.

Další tipy na kočárky najdeš v mé nedávno zodpovězené otázce, kterou Ti sem připínám pro inspiraci:

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka