Jaký kočárek pro větší lednové dítě a vysoké rodiče?

Zodpovězené
12. říj 2022

Ahoj,

hledám kočárek, který splní mé požadavky. Dítě se má narodit v lednu. Předpokládám, že bude větší/těžší, takže hledám něco prostorného.

Hledám kočárek pro vysoké rodiče. Je pro mě podstatné, aby hluboká korba byla posazena výše. Já mám 178 cm, manžel je vyšší. Nechci kočárek, kde bude hluboká korba na úrovni mých kolen. Kočárovat budeme převážně na vesnici – na nížině, občas město.

Vajíčko plánujeme koupit Cybex Aton B2, takže hledám ideální 2-kombinaci. Nejsme limitováni velikostí kočárku, neboť máme velký kufr auta.

Který kočárek splňuje naše požadavky?

Děkuji

Ahoj,

nabízím Ti široký výběr.

Jako první si prohlédni oblíbený model Easywalker Harvey3. Díky možnosti dokoupení sady terénnějších nafukovacích kol, je vhodný do terénu. Nástavby má výše položené na konstrukci a teleskopicky nastavitelná rodičovská rukojeť je vhodná pro vyšší a středně vysoké rodiče.

Dále o něco prémiovější a vylepšený Easywalker Harvey3 Premium. Jeho hluboká korba má naproti Harvey3 navíc panoramatické okno, které využiješ hlavně v létě. Dítě v poloze tzn. „pasoucí koníky“, tak může pozorovat okolí.

Podobným modelem je Nuna Mixx Next, který ráda v poradně doporučuji. Kvůli vyššímu umístění nástaveb na konstrukci a velkému rozpětí teleskopicky nastavitelné rodičovské rukojeti od 96 do 112 cm, je určen pro vyšší rodiče. Má menší – 48 cm výšku zádové opěrky a nenabízí úplný rovný 180 stupňový leh. Má 165 – 170 stupňů, ale nosnost sedáku má až 25 kg. Dvojité odpružení a materiál kol mají velmi podobné, čili zvládnou bravurně město a také nerovný vesnický terén.

Často doporučuji i lehký (12 kg), sportovní a zároveň cestovní model Venicci Tinum 2.0. Jeho sedadlo má možnost úplného lehu a je dostatečně prostorné i pro větší dítě. Odpovídá tomu také jeho nosnost sportovního sedadla, která je 22 kg.

Prohlédni si i další cenově dostupnou kočárkovou novinku, kterou si dokážeš vyskládat sama. Je to model Hauck Walk N Care. Nedávno jsem o něm napsala i podrobný článek, který si můžeš přečíst. Je výjimečný svým výškově nastavitelným sedadlem.

Zaujmout by mohla i kočárkova novinka Easywalker Jimmey. Jedná se o kočárek, který má jako jeden z mála úplný rovný 180 stupňový leh. Je designově propracovaný a nabízí dítěti maximální pohodlí. Jeho stříška má XXL rozměry. Má zabudované ventilační i náhledové okénko. Po složení do auta je opravdu praktický. Nedávno jsem o něm napsala i podrobný článek, který si můžeš přečíst.

Podobným modelem, který je určen pro vysoké rodiče je Baby Jogger City Sights. Nemá středovou osu zadních kol, takže dlouhé nohy rodičů nemají problém se zakopáváním.

Populárním a oblíbeným modelem je i korýtkový Bugaboo Fox 3, který má oproti Jimmey nižší položení nástaveb. Plusem je jeho o 2 kg nižší váha. Minusem zase zádová opěrka, která je kratší o 5 cm. Většina maminek jej tak kolem 1,5 až 2 let mění za jiný model. Skladnější do auta je jednoznačně Jimmey, ale Fox má zase neuvěřitelné množství designově zajímavých samostatně dokoupitelných stříšek, setů potahů a jiného příslušenství.

Jaký je rozdíl mezi korýtkem a rovným lehem?

  • Korýtkové sedátko: Nožky dítěte jsou „trošku vypodloženy”. Korýtko se jinak nazývá také ergonomickým sezením. Pro děti s vrozeným refluxem Vám jej může doporučit pediatr. Leh v něm je naprosto normální a pro mnohé děti pohodlnější. Připomíná leh v autosedačce (vajíčku). Problémem může být, pokud dítě raději spí na bříšku. Tehdy by se mu korýtko nemuselo líbit.
  • Rovný leh: Zádová opěrka spolu s opěrkou nohou vytvoří vodorovnou polohu, která připomíná leh podobný tomu v hluboké korbě. Většina výrobců označuje takovou vodorovnou polohu jako úplný leh (více než 150 stupňů).

Prohlédni si také naše články a videa:

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka