Jaký otočný (i sportovní) sportovní kočárek s velkou korbou, který je i odpružený?

Zodpovězené
11. led 2019

Ahoj,

čekáme na březen 4. klučinu a já si postavila hlavu, že si konečně pořídím nový kočárek. Do teď jsme odjezdili se všemi dětmi v Jané Nomad. Byla jsem spokojená se skladností a váhou, celkem i s manipulací s kočárkem (tedy až na 4 kolečka vepředu!). Je ale spousta věcí, které bych chtěla jinak a podle těch se teď řídím.

KONSTRUKCE: určitě čtyřkolka, přední kola otočná, aretovací, odpružená, houpací, ale neočekávám houpání jako u retro kočárků (u Jané jsem uspávala vozením a ne drndáním); skladná (máme 7 místného tourana, už budeme mít obsazeno 6 míst, takže abychom ji dali i s nějakým tím batohem na místo posledního (proto taky nechci retro podvozek); vše by mělo jít nacvakávat systémem klik - žádné speciální kovové konstrukce, maximálně jednoduché adaptéry na autosedačku;
měla by mít velký košík - dávám do něj denně nákup, a to i těžší věci (mléka apod.); v supermarketech nakupujeme minimálně, budu ráda za krytý košík, případně i s vložnou taškou. Měla by být vhodná do terénu - bydlíme na vesnici a už cesta do školky je občas boj; kola mohou být nafukovací (jestli jen 2x do roka píchne, tak není problém) i gelová - ne však taková ta městská pěnová jak na golfáčích, na kterých je vidět každý otisk kamínku.

KORBA: měla by být prostorná (ideálně kolem 80cm a víc), měla by mít velkou, co nejvíce "kulatou" boudu s větráním, kšiltem, případně i prodlužovací. Nánožník by měl mít snadné připínání a krytku (kšilt) - tak, aby na dítě nefoukalo

SPORŤÁK: určitě musí být nasazovací v obou směrech; ideálně prostornější; měl by mít velkou boudu s kšiltem, případně i prodlužovací; dobré pásy - lépe 5-ti bodové, dítě by v něm nemělo sjíždět. Bohužel u polských kočárku většinou končí dobré recenze v době, kdy maminky přejdou na sporťák, tak pokud máte někdo dobrou zkušenost, prosím pište.

AUTOSEDAČKA: nemusí být součástí kombinace, jsem spíš pro kvalitní s adaptéry - Maxi-Cosi, Cybex.

Vše by mělo mít pratelné potahy, ale nevylučuji ani koženku. Ke kočárku by měla být samozřejmostí taška, pláštěnka, síťka, nánožníky...

Líbí se mi: 1. Bebetto - Murano, Tito, Bresso; 2. Jedo - Trim, Koda, Nevo s designem R- Line; 3. Noordi - Sole; dále Venicci; Tudore Forester Trapper; Tako Laret, Baby Design Dotty.

CENA: nejlépe do 14 tisíc + autosedačka, případně dražší z druhé ruky

Z výběru je jasné, že nejsem obecně proti Polákům. Přesto bych chtěla, aby nebylo na kočárek moc negativních ohlasů a reklamací. Pokud by existovala nějaká nepolská kvalitní značka, která by mi však vyhovovala tvarově a konstrukcí, nejsem proti a koupím klidně i bazarově, jen se mi od těch známých značek prostě nic moc nelíbí - hlavně moderní městské korbičky jsou obvykle hranaté a malé. Nebo naopak např. Gesslein má pěkný tvar boudiček, ale ta konstrukce mi přijde složitá a "přetechničtělá".

Děkuji moc! 🙂

Ahoj!

Z toho, co píšeš, mi přijde, že polský model bude opravdu to, co hledáš a očekáváš. Z tebou zmíněných bych já osobně vybrala Bebetto - modely, které jmenují, jsou přesně i mou volbou. Bresso i Murano vypadají dobře a jsou i přiměřeně funkční, což já osobně oceňuji je také dvojitý systém odpružení.

Bebetto Bresso

Bebetto Murano

Venicci vyrábí stejný výrobce, takže bych se nebála ani těch. Jsou níže položené, ale jinak fajn a funkční.

Vím, že ne až tak oblý, ale co se praktičnosti týče, zvážila bych i polského výrobce Espiro, konkrétně řady Next.

Baby Design Dotty mně, popravdě, až tak designem a provedením neimponuje.

Baby Design Dotty

Sporťáky značky Tudore mají podle mého názoru velmi krátkou zádovou opěrku. Stejně bych já osobně nešla (kvůli sportovní části) ani do Jedo nebo Tako.

U všech zmíněných modelů třeba počítat s robustní konstrukcí, ne nějakou ultralehkou a skladnou. To, že máte sedmimístné auto, je velkou výhodou, ale jak sama vzpomínáš jeho zaplněnost, zmiňuji tenhle fakt kvůli tomu, že s ním třeba počítat.

Kromě Poláků viz lze značku Cam. Gesslein je podle mě dobrou volbou, a kvalitnější než mnohé polské kočárky, ale jestli se dokážeš ztotožnit s designem / konstrukcí je už na tvém zvážení. Výkonnostně podobnými jsou i Hartan, tam už je však ten design ještě více hranatý (méně oblý). Velkými vaničkami se chlubí i český producent Patron. Můj osobní favorit je i Easywalker Mose + - a splňuje i většinu tvých požadavků, ale design je trochu specifický.

Easywalker Mosey+

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.