Zásadní parametry prvního kočárku?

astrid_sk
23. kvě 2018

Aku dolezitost prosim prikladate tymto parametrom kocarku?
- sportak sa da polozit az do lahu
- sportak ide otocit oboma smermi
- kola maju odpruzenie
- potah sa da prat
- korba sa da zlozit (napr pri preprave autom)
- autosedacka potrebuje adapter nebo ne (tj autosedacka je stejne znacky ako kocarek)

V ostatnych parametroch, ako je vaha, skladnost, nosnost a velkost kosiku, to mame jasno (chceme nieco lahkeho, skladneho s velkym kosikom). Ale v tomto ostatnom si nie som ista... Zatial sa nam nepodarilo najst kocik, co by splnoval vsetko na 1*. V podstate som uz vahala medzi Maxi Cosi Adorra a Peg Perego Book Plus S, ale oba nemaju odpruzenie. Zato napr. Britax B-Motion 4 plus Denim aj Joie Litetrax 4 maju odpruzenie, ale sportak nejde otocit proti smeru jazdy, ani sa potah neda prat. Tak ja teda neviem... Pohybujeme sa sice hlavne po meste, ale obcas mozno vyrazime aj do horsieho terenu, tak aby nam to odpruzenie nechybalo. A zase netusim, ako dolezite je mat moznost natocit sportak proti smeru, ma ani nenapadlo, ze by to nejaky kocarek neumel a ejhle...

Dakujem za vsetky nazory.

dc2015
23. kvě 2018

No, autosedačka kompatibilní s kočárkem... my to neměli, nikdy mi to nechybělo. Jezdit v autosedačce není pro páteř nic extra zdravého... když jsem syna vytáhla z auta, šel buď do kočáru, nebo na manducu, později po svých či v nákupním košíku v obchodě... prostě nechápu, když vidím, že vyndají dítě z auta a v autosedačce ho vozí po procházkách, to mi hlava nebere... Osobně možnost sporťáku do lehu ANO. A proti směru syn nechtěl, šel do sporťáku brzy, aby viděl, ale právě že náš šel do lehu... I tak jsem ale radši čekala, až si sedne, přeci jen trochu sklon tam byl...

dc2015
23. kvě 2018

Jinak tím odpružením, taky jsem neměla, ale pořídili jsme ještě jeden hodně jetý "lesní" kočárek... On žádný kočár nesplní vše. Já zas měla požadavek nízké váhy, bydleli jsme v té době v bytě s kočárkárnou ve sklepě bez výtahu, takže každodenní tahání z a do patra...

astrid_sk
autor
23. kvě 2018

@dc2015 Dakujem za postreh. Uz som pocula o tom, ze neni vhodne dieta moc prenasat v autosedacke. To bude skor ako take zalozne riesenie. Prave ak by sa ta korba dala zlozit tak by to bolo dobre, clovek by ju proste mal sebou a nemusel vozit dieta v autosedacke...
A lahky prave hladam tiez, sice do schodov ho nosit nemusim, ale rada by som, aby sa lahko naklasal do auta a tiez aby sa tam krom neho este nieco voslo...

dc2015
23. kvě 2018

@astrid_sk Ono spíš záleží na velikosti kufru, my máme starou Škodu Octavia a kočár se vešel i s nákupem 🙂 Kamarádka má sice nádhernou novou mazdu, nevím přesně model, ale měla problém kočár nacpat i samotný... Kočárek jsme měli skladný, Valco baby, v něčem fajn, v něčem zase naprd 🙂

kafr
24. kvě 2018

Mám Gesllein poděděný po švagrové a obě jsme se shodly na tomto:
* Vajíčko na podvozek je super- když potřebujete jen někam přeběhnout (lékař, plavání... Ne vždy se dá zaparkovat u vchodu) a nosit vajíčko v ruce, na to je moc těžké, zvlášť když táhnete ještě přebalovací tašku - likvidujete si už tak namáhané záda.
* Sporťák- v trojkombinaci se využije málo, protože ten podvozek je moc velký, neskladný a těžký (oproti sólo sporťákům), aby byl stabilní na hlubokou korbu. Pak je lepší koupit sporťák extra, který je vychytaný jako sporťák a nemusí plnit další funkce... Švagrová ho použila jen párkrát, já ho asi využiju víc, protože mi přechod na sporťák vyjde na zimu a tenhle mi přijde, že tam je prcek víc schovaný. Ale to uvidím až v zimě, na jaro s ním nepočítám.
* Pratelnost- za mě dobrá, zrovna letos v tom šíleném pylu se hodila

ada22
24. kvě 2018

Mam dvě děti . Kočárky jsem celkem střídala, ale zhruba do roka a půl děti jsem vždy skončila u kočárku, který šel otočit i směrem k rodiči. Přišlo mi škoda na ně nevidět. Mladší dcera to i vyžadovala. Jestli netrvate na novém kočárku, tak doporučuji koupit hezký bazarovy kočárek. Až vám přestanou vyhovovat parametry, tak s minimální ztrátou prodate. Jinak sedačka pasující na podvozek je prima bonus. Já to hlavně využila u druhé dcery, kdy jsme začali bydlet na kraji města a více jsem používala auto. Jinak odpružení to nějaké chce i do města. Kolikrát chodník je horší než lesní cesta ☺️

ladyhacek
24. kvě 2018

U nás byl nejdůležitějším kritériem velikost korbičky 🙂.autosedačka lze dát na podvozek párkrát jsme myslím využili ale není to nejdůležitější. Pratelby potah ta mě super! Nenechávala jsem syna v kočárku noc jíst ale teď když peru pro druhého tak tam flek zůstal ☹. Jsem ráda že se dá sundat a vyprat, rok jsme ho meli v našem skladu( budoucí pracovně/ pokoj pro hosty) . Za mě bylo i skvělé větrání ve stříšce kočárku. V létě jsem využívala hodně. A do lehu jsem dávala často syn mi do 2 let pres den spal zásadně jen v kočárku - takže jsem byla ráda a hodně využívala.
Shrnutí pro mě nejdůležitějších:
1: velká korba
2: sporťák do lehu
3: větrání korbičky
4: pratelny potah ( s tím že 3a4 jsou tak nastejno )
🙂

babanci
24. kvě 2018

Máme drahý a kvalitní kočár a ocenili jsme hlavně toto. Prací potah, hodně hluboká bouda a sluneční clona , stejná autosedačka jako kočár, nasadí se na podvozek a na nákup skvělé. Taky otočná kola, perfektní manipulace a měli jsme i náhradní terénní. Měnili jsme jen do opravdu šílených krpálů, jinak běžně les zvládneme s městskými koly. Na kola se nenabaloval sníh, což psal i výrobce. Nastavitelné odpružení. Zkrátka čekali jsme kvalitu za ty peníze a dostali jsme jí. Máme Gesslein.

babanci
24. kvě 2018

Ještě odvětrávání korbičky byla taky prima a sporťák v obou směrech. To jsem opravdu hodně využívali.

pataja
24. kvě 2018

Když nemůžeš nic kloudneho najít, tak kupte dva kočárky. Hlubokou korbu a pak sporťák zvlášť. Podruhé už bych to tak udělala. Aspoň při koupi sporťáku budeš vědět, co potřebuješ 😄

radecka1
24. kvě 2018

Můj názor:
- sportak sa da polozit az do lahu - důležité
- sportak ide otocit oboma smermi - není nutné, mám a využila jsem asi 2x, předtím jsem neměla a nechybělo mi (přišlo mi lepší, když má kočárek clonu a nebo se dá stříška stáhnout hodně dolů)
- kola maju odpruzenie - u prvních nebylo u druhého mám a je to lepší, když potřebuji uhoupat na spaní
- potah sa da prat - dobré, ale není nezbytné, jde o to, aby se pak potah vlezl do pračky, jinak to můžeš očistit na konstrukci (dobré jsou pratelné podložky do kočárku)
- korba sa da zlozit (napr pri preprave autom) - záleží jak velký máte kufr auta + kolik dalších věcí budete případně přepravovat
- autosedacka potrebuje adapter nebo ne (tj autosedacka je stejne znacky ako kocarek) - záleží jak velký máte kufr auta. U dvojčat jsem využila autosedačku na kočár hodně, protože jsem se s nimi často přepravovala k doktorům sama a 2 sedačky s dítětem jsem neunesla. U třetího vůbec nemáme. Nesložený kočár se nám vejde do kufru, tak vyndám kočár a dítě tam přendám. Nacvaknutí autosedačky na kočár je ale jednodušší a doporučuji pokud budeš jezdit hodně s dítětem sama. Záleží jestli se ti autosedačka od kočárku líbí a splňuje "tvoje" bezpečnostní parametry.
Viz. výše - odvětrávání korbičky užiješ pokud máš dítě ve hl. kočáru v létě, u podzimního dítěte to považuji za zbytečnost.

adriana1302
24. kvě 2018

Za mě nejvíc těchto parametrů splňoval Cybex Priam (hluboká korba + sporťák), autosedačku máme Kiddy z důvodu možnosti úplného lehu v autě, hodně cestujeme. Dokonce jsem narazila na jednu maminku, která používala autosedačku místo hluboké korby, to vážně nechápu...

outlaw
24. kvě 2018

Máme Cybex Priam. Seat Lux splňuje vše co píšeš a autosedačka Cloud Q Plus (máme již druhou) se dá dát do lehu na kočárku. Takže pro záda skvělý a Seat Lux je vhodný již od novorozence.

outlaw
24. kvě 2018

@adriana1302 Máme taky a souhlasim. A starou autosedačku si od nás kupovala maminka co měla taky Priam ale bez hluboký. Ale zase nadruhou stranu Seat Lux je už od novorozeneckého věku. Tak asi záleží co měla za sporťák. Podle mě by asi nepoužívala tu sedačku furt místo korby ne?

adriana1302
24. kvě 2018

@outlaw jj pokud je miminko letní, tak stačí opravdu pouze seat lux, což je super. Právě že tu sedačku používala opravdu místo korbičky, ještě psala, jak se jí všichni ptají, co to má za super zajímavý kočárek a miminko to prý milovalo, jak bylo natěsno🙄Měla tedy sedačku Cybex, která lze dát do lehu mimo auto, ale i tak no...To by mě zajímalo, jak by to vysvětlila u pediatra, že v tom jezdí nonstop...zvláštní

soleilll
24. kvě 2018

@astrid_sk Z toho, cos vyjmenovala, bych to poskládala podle nejdůležitějšího takto:
1./ sportak sa da polozit az do lahu + sportak ide otocit oboma smermi - nevíš, jak staré dítě budeš přesouvat z hluboké korby do sporťáku, takže tohle oboje je důležité - aby se pohodlně a relativně zdravě vyspalo a abys na něj při chůzi viděla
2./ potah sa da prat - za mě důležité - dítě v kočáru pije i jí, do hlubokého se ti může podělat i poblít, taky jezdíš v dešti, blátě atd., hlavně madlo na sporťáku, aby šlo sundat, jinak budeš muset dokoupit jiný potah
3./ korba sa da zlozit (napr pri preprave autom) - záleží, jak často to opravdu budeš využívat, já jezdila hromadnou dopravou, takže ne příliš důležité
4./ kola maju odpruzenie - záleží na podvozku celkově - např. rádoby odpružená malá plastová kolečka jsou k ničemu, ale relativně špatně odpružená velká nafukovací kola poberou kdejakou nerovnost + moje děti v kočáru vůbec nespaly, takže udrncávání a houpání nepřipadalo v úvahu
5./ autosedacka potrebuje adapter nebo ne (tj autosedacka je stejne znacky ako kocarek) - tak to jsme vůbec nevyužili - na nákupy jsme brali dítě v autosedačce a tu celou vložili do vozíku (to samé k doktorům) a na klasické výlety bereš korbu kočáru

ester34
24. kvě 2018

Já bych ti doporučila koupit s dobrou korbou a pak dobrý sporťák (oboje klidně bazarové). Dohromady to prostě nefunguje.

A dát ještě do parametrů délku stříšky, měla jsem korbu Maxi Cosi Mura a na malou svítilo, fučelo...a všechny ty dokupovaný clony už nejsou tak dobré, přejedeš na druhou stranu ulice, svítí ti z druhé strany a pořád to musíš posouvat....jako když je střecha rovnou pořádná, je to výhra...Sporťák jsem si pak pořídila Babyjogger citi elite a malou, když svítilo, zastínil celou až po kotníky 😀
Odpružení, zrovna u toho Babyjogger, je hodně na jízdě znát 🙂

Otočný sporťák - dcera nesnesla jet čelem ke mě, jedině dopředu, nevyužili jsme. Tvoje dítě to zas může mít naopak 🙂

Sporťák do lehu - jakmile jsem ji dala úplně do lehu, byla vzhůru a vřískala "zvednout" - tak jsem ji dávala jen do skoro lehu 🙂 To dítě to může vidět vážně jinak 🙂

Autosedačka na podvozek - využili jsme tak max 5x - když jsme jeli třeba na kontrolu kyčlí, tak abychom nevláčeli sedačku přes parkoviště a nemocnici, pro mě by to kriterium nebylo...

Skládací korba - nikdy jsme nevyužili, ale máme velký kufr.

astrid_sk
autor
24. kvě 2018

Holky vsetkym vam moc moc dakujem za postrehy!

@outlaw @adriana1302 Dakujem za tip na Cybex Priam Seat Lux - nasla som napr tento odkaz: https://www.cybex-eshop.cz/trojkombinace/cybex-...
Nikde v popise ale nevidim, ci sa potah da prat a korba ci sa da zlozit... A to je urcite super, ze sa ta autosedacka da dat mimo auto do lahu... len sa mi zda strasne tazka. Mali sme zalusk na Maxi-Cosi Cabriofix, ktory vazi 3,25 kg a tato CYBEX Cloud Q Plus ma vraj az 5,4 kg, co sa mi zda fakt hodne...

adriana1302
25. kvě 2018

@astrid_sk Potah u seat luxu zle sundat viz video

https://www.youtube.com/watch?v=1CpT6Hh_psw

jak se dá sundat potah na korbičce:

https://www.youtube.com/watch?v=xRmGxptyUyY

korbička sama o sobě složit nejde, ale opět to u nás převýšilo mnoho jiných kladů. Zkus si jej případně někde vyzkoušet na prodejně a vložit do auta, pokud tedy řešíte skládání kvůli kufru. Je pravda, že korbička Priam patří mezi nejprostorjnější na trhu, proto jsme se pro ni i rozhodli kvůli místu na fusak a tak. Ono bohužel většinou platí čím těžší autosedačka, tím kvalitnější. Naše Kiddy má 4,9 kg, což je i toho půl kila oproti Cloudu znát😉Kiddy a Cloud má výhodu v opravdu velké stříšce, to vždy všechny maminky vychvalovaly jako velké plus...Jak jsem psala, hodně cestujeme, takže jsme vybírali to nejlepší co šlo, když vidím ty blázny na silnicích. Pokud budete jezdit max nakoupit nebo k lékaři, asi není nutná taková investice.

outlaw
25. kvě 2018

@adriana1302 i korbučka jse napůl složit. Stačí přece porozepnout zip a položit boční výstuhy v případě nouze. 🙂
@astrid_sk

adriana1302
25. kvě 2018

@outlaw Ano, v případě nouze, takto určitě🙂myslela jsem, že to nemá žádné univerzální složení na tlačítko nebo tak😉

penelopaw
25. kvě 2018

Já ještě doplním dva parametry, které měly vliv na nás:
1. zda se kočárek vejde do výtahu v případě, že bydlíte v domě s více patry,
2. na kolik vyjdou opravy a pozáruční servis.
Máme kočárek Inglesina s podvozkem Ergo Bike. Dokud bylo vše v pořádku, nemohu si kočárek vynachválit (jediná vada na kráse byla, že je i po složení poměrně velký, takže do sedanu se nevleze). Ale teď se na něm všechno kazí a zjišťuji, že oprava je buď v Praze nebo Brně (jsme z Liberce a nemáme auto), že náhradní díly jsou šíleně drahé (4x po sobě jsme měli píchlé kolo - jde dokoupit pouze duše, plášť už ne a musí se kupovat celé nové kolečko, které stojí 1 000,-), že když se nám zlomila originální pumpička (fakt aušus), tak nová vyšla asi na 800,- (ventilky jsou nějaké speciální a většina pumpiček na kolo, natož kompresorů, na ně nesedí) apod. Proto bych nyní, kdybych kupovala nový kočárek, zohlednila i bod č, 2 ☹.

ada22
29. kvě 2018

@penelopaw V Liberci býval dětský ráj nevím jak teď, ale v Praze jejich pobočka dělala servis inglesin. Měla jsem bazarovou inglesinu a duše šli nafouknout klasickou pumpičkou na autoventilek. Jinak jestli pravidelně máte pichlou duši, tak zkuste pořádně prohmatat pneumatiku a ráfek jestli tam není něco ostrého. Takový zlomený trn dokáže hezký potrápit.

penelopaw
29. kvě 2018

@ada22 Díky moc za info. Jj, my kupovali v Dětském ráji - servis byl původně v Brně, nyní i v Praze, zítra tam podvozek vezeme. Co se toho píchlého kola týče, tehdy jsem volala do kamenné prodejny v Liberci, jestli prodávají náhradní pumpičky - a ano, ale za tu šílenou cenu (kdo tu pumpičku měl v ruce ví, že je fakt "aušusová"). Tehdy mi i paní řekla, že kola mají nějaký speciální ventilek, kam pumpičky na kolo nemusí sedět - my měli štěstí, že ta manželova tam padla a podařilo se nahustit svépomocí. Ale předtím jsme se marně snažili nahustit na pumpě kompresorem, a tam to na ventilek nasadit nešlo ☹.

mamamtbo
29. kvě 2018

Sportak do lehu - dulezite, uzijete, stejne tak otoceni sportaku obema smery - deti radi koukaj, kola odpruzeni - zalezi kde zijete, kde budete nejvic jezdit, pratelny potah - ano, slozeni korby - urcite (osobne mam trochu averrzi na korbicky typu skorepina, takove ty umele), adapter na autosedacku- uzili jsme asi tak 1x🙂 Jinak nas kocar byl Patron Delta 4myslim

astrid_sk
autor
6. čer 2018

Holky, chcem vam este raz vsetkym podakovat za rady. Nakoniec sme nasli kocarek, ktory splnuje vsetky nase parametre: Cybex Balios S. Natrafili sme na obchod, kde ho prave naskladnili na predajnu, isli sme sa nan dneska podivat a aj sme ho rovno vzali. Dufam, ze nebudeme lutovat a kocarek bude sluzit, ako ma...

dokument
6. čer 2018

Potah jsem neprala ani jednou teda... to bych musela jezdit blatem, a to jsme se navyletovali az az. Velky, aby vydrzel eventualne tak do 1 roku veku ditete (hluboka korba), sportak do lehu urcite ano, oba smery nejsou nutne, ale lepsi je podle me smer k mamince. My jsme si neustale povidali (chtel sam) nebo nejak komunikovali a rozhlizet se muze taky. Hlavne sportak, aby byl dost prostorny i pro fusak, pokud bude v nem dite jezdit i v zime (a spat). Vetsina modernich kocarku ma strasne malicke a uzke sportaky. Posleze jsem koupila Valco snap, tam to do lehu jde, to jsem mela misto golfek az do 3 let veku decka, ale teda je to obycejna hadra, na zimu fakt desne. Sice fusak se tam vejde, ale proste hadra, ktera profukuje.