Jaký vybrat kočárek pro miminko?

jezinka99
11. říj 2017

Zdravím všechny maminky a ráda bych Vás zkušenější požádala o radu. V současné době čekáme miminko a už si nevím rady s kočárkem. V obchodech jich mají hodně,ale nakonec sám prodavač řekl,že před x lety byly kočárky praktické pro mimi i maminu,ale bohužel se moc už nevyrábí, spíše pro parádu. V obchodě jediné mi poradil Inglesinu na začátek a poté X lander X move, nic jiného lepšího prý není. Ráda bych kočárek zřejmě napřed hluboký odpružený na prvních pár měsíců (kvůli zádíčkům) než miminko bude samo sedět, ale poté se mi z toho nelíbí sporťák. Takže uvažuji nad koupí praktického sportovního kočárku,který bych používala napřed spodek na autosedačku od začátku kvůli lékaři atd., a až bude mimi sedět, tak jako sporťák. A teď tak nějak shrnu požadavky - od hlubokého - velká prostorná korba, houpací, aby se s ním dalo jezdit i na poli, sníh atd., a sporťák - nasadit autosedačka, otočit sedačku po i proti směru jízdy (nebo přehazovací rukojeť, ale to už se asi nedělá, kdysi to měl Danny sport), vhodný do terénu (les, polní cesta,sníh),aby se dal položit do lehu, prostorný i pro dvouleté dítě se zimním fusakem, odpružená kola,aby se dítě nevydrncalo až se pojede např. po lese atd. A trojkolku nechceme. Děkuji moc za rady a mějte se moc fajn 🙂

stefikat
11. říj 2017

Houpací hluboká korba je z jiného soudku, ale sporťák můžu doporučit Gesslein F6(F10). kola odpružená, polohování do úplného lehu, ložná plocha má 100 cm a jde ještě natáhnout nožné opěrka. Měla jsem ho pro sina jako trojkombinaci s vložnou taškou - taky velká, a vejde se mi do něj ještě teď ve dvou letech a to není žádný drobeček (skoro 90 cm a 15 kg). Autosedačka jde taky nasadit a sezení jde po i proti směru jízdy a i rukojeť je přehazovací - šikovné, když fouká vítr, aby se nehejbalo s dítětem. Gesslein splnil všechny moje požadavky a po skoro dvou letech používání je jako novej 🙂

eliskaxox
11. říj 2017

Hlubokou taky nevím ale sportak poradím Concord Wanderer- nový Camino. Ja s ním byla maximálně spokojená, dvouleté dítě ve fusaku v něm na mista ještě hromadu. Pokud nepočítám klasiku Roan, nebo Inglesinu, je to asi nejlepe odpruzeny kočár co znám 🙂

bbubble
11. říj 2017

ja mam hoodne odpruzeny a velky tako acoustic, ale nepouzivam ho, nevyhovuji mi ta pevna kola a je docela tezky, kdyz s nim jdu do kopce se namakam :D

ileni
11. říj 2017

Koukněte na Hartan, je do terénu a dělají i prehazovatelnou rukojeť. Velká výhoda je, že sporťák jde do úplného lehu, to většina kočárku nemá...

jezinka99
autor
11. říj 2017

@ileni děkuji a ten Hartan je jaký typ?

ileni
11. říj 2017

@jezinka99 Přehazovatelnou rukojeť má tento:http://www.hartan.de/cz/kinderwagen.php?modell=topline-s

když chcete na miminko, je možnost korba nebo vložná taška, ta je asi o něco větší, než korbička...

sarad
11. říj 2017

Take prispeji svoji troskou do mlyna. Myslim, ze to mate dobre promyslene a ja po zkusenostech s prvnim bych to taky delala takto. Ten houpaci bych brala tu Inglesinu Sofiu. Do terenu ke dobra. Ale uz bych od Inglesiny nebrala dvojkombinaci- je strasne tezka. A sportaky pry taky nic moc. Ten X lander neni zadny zazrak, ma hodne velky rozestup zadnich kol, neprojedete v mensich obchodech. A navic nejde do uplneho sedu.

sarad
11. říj 2017

A vyhnula bych se polskym kocarkum, ten Danny Sport je take polsky. Jsou tezke, spatne se skladaji a nekvalitni materialove.

leki
11. říj 2017

Inglesina je sice fajn, ze houpe, ma velkou korbu, velky a pohodlny nakupni kosik atd, ale viz vyse, je fakt tezka a podle me naprd na ovladani. Ja te svoji prezdivam tank 😀 Osobne bych si koupila zvlast sportak a korbicku (kurbu klido z bazaru, neni preci jen na tak dloujo..) Vim ale, ze to je pak financne narocnejsi.

aklin
11. říj 2017

Za me skvele ovladatelny i jednou rukou roan marita, velka korba, houpavy. Byla jsem.s nim velmi spokojena. Do tohoto kocaru se vlezl i 30 let stary fusak i s ditetem a jeste mela dost mista. Jakmile dcera zacala sedet, koupili jsme sportak.

gnozka
11. říj 2017

My mame teda bugaboo ale ten neni odpruzeny takže pro vas nee. Ale napadá me Britax go . Nemusíte řešit dva kočárky . Ma dobrou korbu , je krasne odpruzeny, sportak je podle me top , da se otočit na obe strany , Kosík super dostupný , je velice lehký takže krasne ovladatelný , složení fakt lepsi nez bugaboo , jedním tahem ho krasne složité do auta a ac ma menší kola ve předu tak co vim terén zvládá krasne . Kamarádka s nim drandila po horách . A hlavne je to držák.

sarad
11. říj 2017

Souhlasim s leki, ze Inglesina je yrochu takovy tank. Ale kdyz ma clovek jen tu hlubokou korbu pro mimi do 8 mesicu, tak se to da, dite je lehke. Zalezi, kde zakladatelka bydli. Me se naramne osvedcila na malem meste s rozbitymi chodniky, kdyz jsem tahla nakup domu. Taky je uzka a projede uzsimi dvermi/ulickami. Pak jsem mela jeste

sarad
11. říj 2017

jeste sportovni Inglesinu Magnum a s tou uz jsem spokojena nebyla. Moc tezka, spatne ovladani. Ale porad lepsi nez.nejake Takko.

sarad
11. říj 2017

Britax go se mi libi. Je tu jeste nekdo, kdo s nim ma dobrou zkusenost.

jezinka99
autor
12. říj 2017

děkuji Vám všem moc za příspěvky a rady 🙂

aprile
12. říj 2017

Také to pořád řeším stejný problém... A zatím to vypadá na roan marita(nový) na vesnici ... A Britax Affinity (od známých) do auta/do města a následně jako sporťák... Ten Britax má i kojeneckou vložku tak, že bejby může jezdit od narození v tom ...

ttm
Autor odpověď smazal
Zobraz
neria55
12. říj 2017

Řekla bych že výběr kočárku je individuální, každému se líbí jiný typ kočárku a jeho funkce. Já třeba potřebují nějaký odpružený, protože rodiče bydlí na vesnici na samotě u lesa, kde je kamenitá a hlavně šílené hrbolatá cesta, kde by prcek asi nikdy neusnul 😀 můj favorit je tento, 3.kombinace, dostupný ve třech barvach i cenově dostupný do 13tis. Čekám první dítě, nemam zkušenost s kočárky, možná v praxi změním názor 😉 .. mají i super video, co vše sním jde dělat

https://www.youtube.com/watch?v=0KumP8KW0b0
babanci
12. říj 2017

Všechno, co požaduješ od kočárku, ten náš má. Je bezvadný, už jezdíme 17 měsíců, takže musím říct, že lepší jsem nikdy nevozila. A jsem babička, takže už jsem jich vozila hodně.🙂 Má ale jednu nevýhodu - je drahý. Je to Gesslein F 6, nechali jsme si ho udělat na přání, se všemi doplňky, autosedačkou, fusakem, náhradními koly, zimním rukávníkem, taškou.... vychytaný je neuvěřitelně. Ale drahý jak prase. 🙂

eliskaxox
12. říj 2017

@neria55 je to obyčejný polák, houpat bude až tak po roce používání až strhnete ty dve malé pruzinky na zadních kolech kterým říkají skvělé odpruzeni. Hluboká bude fajn a budete určitě spokojená, pokud po 3m nezacnete řešit vrzani nebo osmičku na některém kole. Pořádná sranda přijde az tak po 14m kdy zjistíte že sportak je malý, neskladny a těžký.
Tento kočárek nemám, je to zase nějaká rychlokvaska z polska, jaká se objeví každý rok, ideálně se značka zaregistruje v cizině aby se kočár mohl vydavat za anglický- Venicci, nebo švýcarský- Anex. Když se ale kouknete na konstrukci, je to vlastně všechno jesno a to samé.

eliskaxox
12. říj 2017

@sarad Britax go a britax go big, jsou jedny z nejlepších kočárků na trhu, opravdu hodně top. S ním chybu neudělaš

majvik
12. říj 2017

musím ti pochválit tvé rozhodnutí pořídit si hluboký houpací🙂 ale záleží taky ještě v jaké cenové relaci se pohybuješ. Pokud tě netrápí úplně každá koruna, tak ta inglesina je moc pěkná a nebo potom Gesslein - ten s vyměnitelnou přední nápravou (tuším F6) . Taky Bebécar je krásný. Pokud půjdeme do těch levnějších - už tady zmiňovaný Roan marita je super - sama ho mám, ale kdybych dneska vybírala znovu, asi bych šla spíš do novější verze - Roan Emma - má pár praktických vychytávek navíc. Jinak to že jsou tyhle houpací kočárky tanky - jako ano - na nějaké nošení do schodů, nebo ježdění MHD to není, ale jinak při běžné jízdě - co jsem takhle měla možnost vyzkoušet u kamarádek různé jiné modernější kočárky, tak mi žádný jiný nepřišel o tak moc lépe ovladatelný v terénu. jo. v obchodním centru to je asi jiné... Ale u hlubokého kočárku je možná i lepší když to tak trochu tank je. Do sněhu obzvlášť. A potom když mimčo povyroste - sedí, začíná chodit, tak pak je asi opravdu lepší, přejít k něčemu lehčímu s otočnými koly - ono vodit dítě za ruku a zároveň jednou rukou manérvovat kočárek s pevnými koly je celkem náročné😀 Zkrátka ideální trojkombinace která by byla dokonalá v hluboké i sportovní verzi podle mě neexistuje. Podle mě je lepší mít dva různé kočárky🙂