Gesslein F4 air +, Britax go next nebo Concord Wanderer?

simusiacik
30. kvě 2017

Ahoj holky,

mozem Vas poprosit o skusenost eventualne plusy a minusy hore uvedenych kociarov? vaham hlavne medzi Gesleinom a Britaxom, ide mi o to, aby bol kocik lahky, skladny, spolahlivy, aj na kocici hlavy v Prahe a proste co najpohodlnejsi pre mimi.

Dakujem krasne za Vase rady a postrehy!

S.

123straka321
30. kvě 2017

@simusiacik Podobné kočárky mě také zajímají, akorát místo Britax go Next se mi líbí Britax go Big a místo Concord wanderer jsem se byla podívat na Concord camino. Celkem se mi zamlouval, ale ten Britax mě nějak láká víc. Tak jsem zvědavá, jestli se někdo ozve a podělí se zkušenostmi.

cadeau12
30. kvě 2017

@123straka321 na concord camino taky pokukuju, kde jsi ho byla obhlidnout nazivo? a jaky jsi z nej mela dojem? mne se puvodne libil Britax Afinity 2, ale nazivo des, u toho Go Big mi vadi, ze se neda polohovat uplne dolehu. Tak porad koumam a hledam a zatim jsem favorita nenasla🙄

123straka321
30. kvě 2017

@cadeau12 Počkej fakt Go big nejde do lehu? Já četla, že ten Go big právě jde až do lehu, Go next nejde, to je jeden z rozdílů mezi nimi. Já ještě přemýšlela nad Britax smile 2. Dojem jsem z camina měla dobrý, hezky se mi vozil, vypadal celkem dobře (powder beige), odpružení taky fajn, opravdu velká plocha. Britax Go Big tam neměli, takže na něj se teprve jedeme podívat. Uvidíme, jak na mě zapůsobí naživo. A tedy hodily by se nějaké zkušenosti od maminek, co ho mají. 🙂

lulii
30. kvě 2017

@simusiacik @123straka321 Já už jsem vyzkoušela opravdu hodně kočárků....shodou okolností jsem měla právě i Gesslein F4 air+ i Brio go (nyní britax go). Gesslein nebyl nejhorší, ale brzy jsem se ho "zbavila". Praskla mi konstrukce, to mi bylo vyreklamováno, ale i tak měl pro mě mouchy, které jsem "nekousla". Manévrovalo se s ním dobře, na ovládání byl pohodlný, projela jsem s ním i terén a zvládl to dobře, ale vadil mi malý košík, sklápěcí rukojeť - ty páčky byly strašně ostré a šly mi špatně vycvaknout a bolely mě z toho prsty, jak jsem s tím bojovala (týkalo se to každé jízdy výtahem, kdy jsem tu rukojeť musela sklápět a to bylo např. 4x i vícekrát denně). Neskutečně mi vadilo jeho skládání, kdy se vlastně sklápí, takže celý obsah košíku se mi vždycky vysypal, pak nešel složit se sportovní korbou, takže tu vždycky někam odložit, pak sklopit podvozek, ten dát do kufru a na to nějak napasovat nástavbu, která byla obrovská. Pak mě štvalo polohování nástavby - než jsem vždycky našla tu "páčku" na polohování skrz boudu a další nějakou látku😖 Výhoda ale např. byla na sportovní nástavbě prodloužitelná část na nožičky, to nemá každý kočárek.

Brio go má také svoje mouchy, ale vrátila jsem se k němu u druhého dítěte a kdybych měla třetí, tak už nebudu experimentovat a rovnou koupím opět ten. A to jsem opravdu vyzkoušela snad 10 kočárků.
S kočárkem šlo krásně houpat, byla strašně pohodlná rukojeť svým tvarem, šla polohovat tak, že kočárek mohl tlačit starší syn, lze skládat oběma směry jak s korbou, tak i se sportovní nástavbou a to najednou a lehce, navíc se skládá směrem na kola, takže se nic z košíku nevysype. Ten koš je obrovský, kolik odvezl kg nákupů ve velké tašce Ikea, vešlo se do něj odrážedlo pro staršího, firstbike....ten koš mi opravdu usnadnil strašně moc. Při manipulaci s ním jsem měla pocit, že je strašně lehký, dobře se i nakládal do auta (bylo za co vzít). Projela jsem s ním velké terény, ve sněhu jel jak když žádný sníh není (úzká kola). Jako nevýhodu vidím v madle před dítětem, to kdyby bylo na kloubku, tak snad ani jiné nevýhody nemá. Ještě byla krátká sluneční stříška, to je ale už u Nextu vyřešeno a navíc jsem si všimla, že u Bigu jdou polohovat záda úplně do lehu. Takže ty nedostatky, které jsem pro mě našla u Brio go, jsou teď vyřešeny až na to madlo před dítětem😉 S klidným svědomím bych opravdu do něj šla znovu👍

Tak doufám, že jsem vám aspoň trošku pomohla🙂

PS: Ještě dodám, že co se týká designu, tak pro mě jasně vyhrává britax😉

simusiacik
autor
30. kvě 2017

@lulii dakujem krasne! 😊 skusim sa pozriet este po britaxe big nikde som ho nevidela 😞 to,ze ide do lahu je mi sympaticke,clekovo som na britax pocula chvalu

cadeau12
30. kvě 2017

@123straka321 pockej, ja to pomotala, go next nejde do lehu, mas pravdu 😵 a kde jsi zkousela ten concord?

simusiacik
autor
30. kvě 2017

@123straka321 ten britax go big som nevidela je niekde v prahe?? Ja aj mna zaujal concord camino,ale je to asi 2017 a nevidela som na neho recenziu,kde si ho prosim skusala?🙂 nejak uz snad vyberieme😝

simusiacik
autor
30. kvě 2017

@lulii prosim ta este ako si zvladala to polohovanie sportaku? Moc sa mi noacia tie dve vysiace snurky.... Posobi to na mna lacno a ze to nevydrzi 😞 to ma odradza... Inak na zivo som este nevidela... Dakujem

lulii
30. kvě 2017

@simusiacik Je pravda, že např. britax b-agile nebo motion, nebo starší typ concordu (fusion), jané nomad, jané slalom...má také šňůrky, ale lepší než britax go. Ale nikdy mi to polohování nevadilo. Jde to plynule, takže když dítě usne, tak se pomalu a plynule pokládá, aniž by se vzbudilo, nejsou to "trhavé" pohyby, kdy se polohuje přes "zuby" - jestli mi rozumíš😅

simusiacik
autor
30. kvě 2017

@lulii diky moc ☺️ Pisala som este spravu 😄 prepac 👼 no je to tazke ziaden kocik asi nie je 100percentny

eliskaxox
30. kvě 2017

Já mám Concord Wanderer a milují ho je fakt super. Kolekce 2014 byla extrémně poruchová ale jinak je fakt super, extra velký a relativně skladny, hlavně luxusní terénní tank, projede fakt cokoliv. Britax to me přišel užší, tedy sportak, hlavně na kostkách je víc slyšet- teda me alespoň to tak přišlo.

eliskaxox
30. kvě 2017

Jinak teda Camino by mel byt nástupce Wanderer a já vidím rozdíl akorát v barvě konstrukce 🙂

eliskaxox
30. kvě 2017

Tohle je můj skoro 3 lety v zimě a jak vidíte místa tam ma ještě hromadu 🙂 polohování ma Wanderer taky na pasek, ale je to můj 3.kočárek s polohovanim na pasek a tento to ma nejlíp vymyšlené, úplně v pohodě jednou rukou

simusiacik
autor
31. kvě 2017

@eliskaxox dakujeme krasne za skusenost. Mozem sa opytat ako si spokojna, co sa tyka koliesok? Kamoska ma Concord a prave hovori, ze kamienky v lete ma vsetky v kolesach... musim najst predajnu v Prahe, dke sa da vidiet ten Camino....inak concord je aka vyroba? tiez nemecka?

eliskaxox
31. kvě 2017

@simusiacik Ano Concord je německy, tak to kamarádka asi mluvila o Fusionu. Ten ma plastová kolečka, tento ma nějaké ty nafukovací plněné vzduchovými kapsickami, takže se chovají jako nafukovací ale nedají se píchnout a nesjizdi se 🙂 po 3 letech jsou úplně v pořádku, žádná dírka ani kamínek 🙂 řekla bych jak nová

eliskaxox
31. kvě 2017

Jinak par fotek od nas, 5lety synovec ve Wanderer, můj roční syn a nějaký terén co jsme zvládli levou zadní

babanci
1. čer 2017

My měli už hromadu kočárků, na tři děti jsme toho vystřídali hodně a už máme dvě vnučky, ta první měla asi tři kočárky, ta maličká má Gesslein a musím říct, že lepší kočár neznám.

simusiacik
autor
1. čer 2017

@babanci dakujem, ja ho silno zvazuje, ale vraj vrzga...nemate s tym problem?

babanci
1. čer 2017

@simusiacik Vůbec ne, máme variantu F6, koupili jsme náhradní kola do terénu, projeli jsem úplně všechno. Kočár využíváme neskutečně moc, jezdíme s ním k moři, do hor, i doma najezdíme 12 kilometrů denně. Naší vnučce je 13 měsíců, takže už něco naježděno mám. Co považuji za neskutečnou výhodu je sluneční clona. Ty různé pleny, co vidím přimontované k boudě pomocí kulíků, to je děs, s tím bych nejezdila. 🙂Boudu můžeš skoro úplně zavřít, naopak v létě je odvětrávací a dokonce můžeš úplně odpojit celý zadní díl. Přehazovací rukojeť, taky využíváme, v boudě máme pod zipem igelitové okénko, takže na malou dobře vidím, i pokud je ode mne otočená. Ve sportovní verzi má posunovací, prodlužovací nástavec na nohy, což u jiných kočárků nevídám, Krásně se ovládá, jezdí bez drncání, když vedle mě jede po "kočičích hlavách" třeba mima, dítě tam skáče a my jedeme zcela v poklidu. Máme adaptér, takže zatím vozíme ve vysoké poloze, zdá se nám tak kočárek hezčí. Na první vnučku jsme koupili Casual play, byl taky moc fajn, ale tohle je prostě jiná liga. Dovnitř jsme koupili několik lupů, i jednobarevných, takže můžeme kočár převlékat podle nálady, je pořád trochu jiný.

simusiacik
autor
2. čer 2017

@babanci dakujem krasne za vsetky informacie! pojdem sa na neho urcite pozriet 🙂

babanci
2. čer 2017

@simusiacik Naše vozítko vypadá takto.