Jaký pevný kočárek doporučuješ na vesnici?

Zodpovězené
29. bře 2022

Ahoj,

hledám sportovní kočárek na vesnici do 7 500 Kč.

Požadavky:

  • pohodlný,
  • měl by zvládnout i nenáročný terén, kamínky, trávu,
  • uvítala bych dlouhou stříšku,
  • do úplného lehu a nastavení opěrky nohou,
  • aby se nepřevrátil.

Který kočárek doporučuješ?

Děkuji

Ahoj,

pokud Ti nevadí bazarová koupě, tak doporučuji Britax B-Motion 4 Plus. Je to opravdu stabilní a kvalitní kočárek, o čemž svědčí jeho velká oblíbenost mezi maminkami. Bohužel jeho výroba je již ukončená, takže pokud na něj nenatrefíš v nějakém doprodeji, tak je možná pouze bazarová koupě. Najdeš u něj velké rozměry i pro větší dítě a samozřejmostí je dlouhá stříška, nastavitelná rukojeť, prostorný nákupní košík i jednoduché skládání. Nevýhodou je jeho vyšší hmotnost (11,5 kg)

Dále doporučuji i bazarový Baby Jogger City Mini GT2, který patří též k nejprostornějším kočárkům na trhu. Zároveň má stále dobrou hmotnost (10,4 kg). Ve výbavě mu chybí madlo, které doporučuji přikoupit.

Oba kočárky lze napolohovat až do úplného lehu a nechybí jim ani opěrka nohou. Kola mají bezúdržbová gumová s odpružením, takže lehce projedou i nerovný terén.

Pokud bys chtěla nový kočárek a aby byl lehčí i skladnější, tak doporučuji TFK Dot 2, který působí robustním dojmem a je ideální i pro vyšší rodiče. Ačkoliv nemá nastavitelnou rukojeť, tak je poměrně vysoký a nemá středovou tyč u zadních kol, která často překáží v chůzi. Kočárek je krásně odpružený a kola má též gumová. Po složení je velice kompaktní a lze ho využít jako příruční zavazadlo.

Vyhovovat by mohla i Inglesina Maior, má též fajn odpružení a velká zadní kola.

Nebo to může být prostornější a cenově výhodný Petite&Mars Street+ Oak 2021 či Petite&Mars Royal. U Street máš navíc možnost zakoupit nafukovací kola, což doporučuji, ale tím se jeho hmotnost ještě zvýší.

Držím palce ve výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie