Jaký prostorný kočárek doporučuješ pro 165 cm vysokou maminku a skoro dvoumetrového muže?

Zodpovězené
26. únor 2022

Ahoj,

čekám druhé miminko, které se narodí v polovině září. Při první dcerce jsem měla Stokke Trailz. Byl super, hlavně nákupní košík, ale celkově byl velmi těžký a dceři nevyhovovalo sezení ve sportovní části. Vyměnila jsem ho za Jané Crosswalk, což nebyla dobrá koupě. Dcerka se v něm sice krásně vyspala, ale byl jí malý. Já mám 165 cm, muž skoro 2 metry.

Mé požadavky na kočárek:

  • dvoj nebo trojkombinace,
  • prostorný - hlavně sportovní část,
  • lehký a skladný do auta,
  • odpružený,
  • ačkoli jsme z města, tak ráda chodím do přírody po nerovném terénu,
  • prodloužená stříška s odvětráváním,
  • líbí se mi hranaté kočárky,
  • částka do 15 tisíc Kč.

Mimo jiné se mi líbí značky Britax, Cybex, Bugaboo. Bugaboo je ovšem drahý. Joolz Hub je asi maličký.

Který kočárek je vhodný?

Děkuji

Ahoj,

když jsem si přečetla Tvé požadavky, tak mě jako první napadl ABC Design Salsa 4 Air. Splňuje vše na 100 %, ať už to je skladnost, dobrá manipulace, kvalitní odpružení s nafukovacími koly, prodloužená stříška s větráním, design. Pro vyšší rodiče je přímo určený, protože je poměrně vysoko posazený, má teleskopickou rukojeť a jako jeden z mála nemá středovou tyč, která často překáží v chůzi. Sportovní sedák má možnost úplného lehu i polohování nohou, navíc s ložnou plochou 97 cm, je dostatečně prostorný, stejně jako hluboká korba. V případě, že zakoupíš kočárek v akci (momentálně je výprodej starších modelů), tak se skoro vejdeme do posledního bodu, a to ceny! 🙂 Za mě se určitě vyplatí si připlatit a jít do něj. Jelikož se jedná o kvalitní kočárek, tak bych se nebála ani koupi z bazaru.

V případě, že Ti nevadí bazarová koupě, tak doporučuji Bugaboo Fox / Bugaboo Fox 2, sportovní část má též prostornou, ale jedná se o korýtko, stejně jako měl Stokke Trailz. Najdeš jinak u něj dále extra lehkou hmotnost (necelých 10 kg), super skladnost, odpružení, gumová bezúdržbová kola, dlouhou prodlužovací stříšku a jednoduchý moderní design.

Joolz Hub Je opravdu malý, jednak je nízký a i prostorově je užší.

Já osobně bych šla určitě do ABC Design Salsa 4 Air, který je pro vysoké rodiče jako stvořený a splňuje do puntíku všechny Tvé požadavky.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, neváhej mi napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie