Jaký prostorný kočárek s polohovatelnou rukojetí?

Zodpovězené
4. říj 2022

Ahoj,

máme kočárky Bugaboo Cameleon 3 a Cybex Balios S Lux, a u obou se vnučka dotýká hlavičkou stříšky.

Poradíte prosím jaký větší kočárek koupit, aby měl polohovatelnou rukojeť, nebyl moc těžký a projel terén jako ty dva co již máme?

Děkuji

Ahoj,

je čas přejít na neotočný model, neboť ty nabízejí delší výšku zádové opěrky a zároveň některé i možnost úplného prostorného lehu. Většina z nich však nemá polohovatelnou rukojeť.

Takovou nastavitelnou rukojeť mají spíše kombinované (2v1 nebo 3v1) kočárky. Některé lze pořídit také jako samostatný sportovní kočárek. Jejich nevýhodou je však vyšší pořizovací cena a menší sedadlo. Jen málo z nich má všechno. Takovým modelem je například Easywalker Jimmey.

K největším na trhu patří jednoznačně Baby Jogger City Mini GT2. Má kola, která zvládnou bez problémů město i lehčí off-road. Rukojeť GT je polohovatelná a po složení umožňuje dvojce i samostatně stát. Na jejím boku najdeš i centrální brzdu. GT2 nově umožňuje zvednout i opěrku nožiček. Má prostorné sedadlo s vysokou nosností a to pohodlně odveze i větší dítě. Sice má v názvu „City" (což v překladu znamená „Město"), tak jeho kola a odpružení jsou vhodná nejen do města, ale i do náročnějšího lesního terénu. Jedinou nevýhodou je jeho možné překlopení na bok při jízdě šikmým, resp. kopcovitým terénem. Ale to má většina tříkolových či čtyřkolových kočárků.

K podobným, i když s o něco méně prostorným sedadlem patří kočárek Thule Spring.

Cenově dostupným a čtyřkolovým kočárkem je zase Carrello Bravo Plus.

K maminkami oblíbeným a dobře hodnoceným modelům patří Petite&Mars Street+Air a Britax B-Motion 4 Plus.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka