Jaký snadno složitelný kočárek do města i do terénu je vhodný pro nižší rodiče?

Zodpovězené
13. čer 2022

Ahoj,

chtěla bych poprosit o radu ohledně kočárku pro miminko, které se narodí v září. Měla by to být dvojkombinace určená na procházky po chodnících s výmoly, ale také na vesnici a lesní cestičky. Určitě něco lehčího, určené spíše pro nižší rodiče a také jednoduše složitelné kvůli plánovaným častým přesunům autem a pod. Vhodné k vajíčku Cybex.

Zatím se nám zamlouvá Easywalker Harvey3 (případně s kolečky All terain), Thule Urban Glide 2 (avšak sportovní verze se mi zdá být dost robustní, také chybí podložka na nohy a nedá se dát do úplného lehu, sedu), Moon Resea Sport.

Jaký je Tvůj názor?

Jaké další kočárky doporučuješ?

Děkuji

Ahoj,

Easywalker Harvey3 je jeden z nejlehčích kombinovaných kočárků. Velmi dobře a lehce se ovládá i nižším rodičům, nástavby má totiž uložené níže bez použití výškových adaptérů. Oceníš u něj i jednoruční složení a kompaktní velikost. Pokud plánujete děti brzy po sobě, tak zaujme i možností udělat z něj sourozenecký kočárek. Jedná se spíše o městský model, vhodný maximálně do lehkého terénu.

Spíše bych doporučila Bugaboo Fox 3. Patří také k těm lehčím a dobře ovladatelným kočárkům, které zvládnou i horší terén.

Thule Urban Glide 2 patří mezi nejlehčí trojkolky. Pokud budete trávit více času v přírodě než ve městě, tak za zvážení určitě stojí. Kočárek působí robustně díky velkým kolům, jinak je to celkem skladný kočárek na svůj typ (kola se dají lehce odejmout). V horším terénu nebo při sportu oceníš ruční brzdu, velká nafukovací kola a super jízdní vlastnosti - kočárek jede skoro sám 🙂. Nevýhodou může být sezení, které je neotočné a také nutnost dokoupit příslušenství, například polohování nohou nebo i madlo. Neúplný sed má kočárek schválně, pokud by to dítěti vadilo, dá se též dokoupit univerzální pásek do sedu, který se připevní kolem konstrukce a za zádovou opěrku, ta se tak zafixuje v přímější poloze. Leh je téměř rovný po zatížení dítětem, sklon je minimální.

Moon Resea Sport je čistě sportovní kočárek, asi jsi měla na mysli Moon Resea S 🙂. Kočárky Moon jsou vhodnější spíše pro vyšší rodiče kvůli výše položené hluboké korbě, ale pokud nejsi úplně drobná, tak si myslím, že by mohly být také dobrou volbou. Doporučuji spíše modely s nafukovacími koly, díky kterým mají kočárky lepší jízdní vlastnosti. Vybírat můžeš z modelů Moon Relaxx Edition, Moon Rocca Edition nebo Moon Resea S Edition (2022). Všechny modely řady Edition se liší hlavně nafukovacími koly, odvětrávanou hlubokou korbou (s tzv. panoramatickým okénkem), kvalitní matrací značky Träumeland a designovým prošitím na madlech.

Všechny kočárky splňují Tvé požadavky, takže výběr nemáš vůbec jednoduchý. Držím palce při výběru a kdybys měla jakýkoliv dotaz, neváhej mi znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie