Jaký sourozenecký kočárek pro 7 měsíční a 26 měsíční dítě?

Zodpovězené
23. kvě 2022

Ahoj,

hledám sportovní kočárek pro sourozence, vhodný na výlety. Musí se dát do lehu kvůli 7 měsíčnímu. Chci, aby se v něm mohl odvézt i 26 měsíční, kdyby ho nožky bolely, nebo by si chtěl přes oběd zdřímnout v případě delšího výletu.

A úplný top (jako bonus) by byl kdyby se v něm mohl odvézt v případě nouze i čtyřletý (když bude velmi naříkat, že ho bolí nožky). Resp. dal by se připojit alespoň skejtik.

Moc se mi nezamlouvají kočárky se sezením dolů v košíku.

Cenově hledám spíše asi levnější, resp. bazarový, jelikož ho chceme na výlety.

Na základě rad zde z poradny jsem pokukovala po Quinny Hubb Duo, protože ten bych uměla použít i pro jedno dítě, ale ten už se dvěma sportovními sedadly nemůžu sehnat. Ještě jsem se dívala na Valco Baby Snap Duo.

Jaká jsou Tvá doporučení?

Děkuji

Ahoj,

máš na výběr několik možností. Buď pořídíš samostatný kočárek, který lze předělat na sourozenecký, například Tebou zmíněný Quinny Hubb. Měla bys tak kočárek, který Ti vydrží déle. Další variantou je pořízení klasického dvojkočárku. Jeho nevýhodou do budoucna je nutnost dalšího kočárku, až se starší dítě přestane vozit.

Sporťák s možností sourozeneckého sezení, je například Easywalker Harvey2, Cybex Gazelle S, Nuna Demi Grow a Baby Jogger City Select Lux. Jedná se o nejoblíbenější plnohodnotné sportovní kočárky pro jedno dítě, které lze lehce předělat na sourozenecké. Nevýhodou je jejich vyšší cena, ale za to jsou velmi kvalitní, tak bych se vůbec nebála bazarové koupě.

Pokud bys chtěla přece jen lehčí "golfový " dvojkočárek, tak doporučuji určitě Valco Baby Snap Duo či jeho novější model Valco Baby Snap Duo. Liší se nastavitelnou rukojetí s koženkovým potahem, větší prostorností pro dítě, delší stříškou a novým typem předních kol, která nejsou již zdvojená.

A může to být i Baby Jogger City Tour 2 Double.

"Terénnější" a více prostornější varianta, kam se vejde i čtyřleté dítě, je pak Baby Jogger City Mini GT Double a Baby Jogger City Mini2 Double, ale nevýhodou je už vyšší hmotnost.

Držím palce při výběru a kdybys měla jakýkoliv dotaz, neváhej mi znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie