Jaký sourozenecký kočárek splní moje požadavky?

Zodpovězené
10. led 2024

Zdravím,

ráda bych se optala na doporučení kočárku pro sourozence - novorozenec a roční dítě (ještě nesedí a nechodí, je dost hypotonní).

Máme nabídku na Jedo DUO, ale na první dobrou mě zaujal Bugaboo Donkey nebo Thule Urban Glide 2 Double. Ale žádný mi nepřijde dokonalý pro mé potřeby a špatně se mi dohledavají informace, například rozměry ložné plochy sporťáku. Děti zatím máme hubené, ale dlouhé.

Co určitě chci?

  • aby byly sedačky vedle sebe a ne za sebou nebo nad sebou,
  • aby měl kola, která zvládnou polní/lesní cestu,
  • aby měl dostatečný sporťák pro našeho staršího (dlouhý, nesedící),
  • dlouhá ložná plocha,
  • úplný leh,
  • co největší nosnost,
  • možnost dvou sporťáků
  • aby nestál více jak 25 000 Kč (klidně z druhé ruky).

Co bych ocenila?

  • pořádnou brzdu,
  • měnit směr sporťáku,
  • možnost u sporťáku nastavovat část u nohou a u hlavy zvlášť,
  • kdyby to nebyl nejširší kočár na trhu.

Co by bylo fajn?

  • udělat z něj mono kočárek,
  • aby se nemusela sundávat kola při skládání do auta.

Děkuji

Ahoj,

jediným dostupným kočárkem na trhu, kde sedí děti vedle sebe a zároveň se dá předělat na mono kočárek, je model Bugaboo Donkey 5.

Osobně Ti radím zvážit populární otočný model Valco Baby Snap Ultra Duo. Ten se také o šířce 74 cm pohodlně vejde do klasických 80 cm dveří. Více info o něm najdeš v této mé nedávné odpovědi:

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka