Jaký sporťák doporučuješ na těžší terén?

Zodpovězené
24. únor 2022

Ahoj,

hledám sporťák nebo golfáč (nevím, jaký je rozdíl) pro 10měsíčního syna. Doposud jsme měli Camarelo Sevilla. Byla jsem s korbou i sportovní částí velmi spokojená, dokud syn ležel. Jak už sedí, tak mi strašně vadí poloha madla, je naprosto neergonomické.

Hledám cenově výhodnou variantu (nejlépe zelený, modrý, tyrkysový), aby byla odpružená a vhodná pro těžší terén, což je podmínka. Plusem je dlouhá stříška, velký nákupní košík. Přebalovací taška by byla příjemným bonusem. Chci mít polohování do úplného lehu a pohodlné sezení pro prcka. Zalíbil se mi Easywalker Rudey, ale nenašla jsem použitý. Našla jsem jen Easywalker Harvey (nevím jaký je rozdíl).

Který kočárek mi doporučuješ?

Děkuji

Ahoj,

na těžší terén jsou ideální trojkolky, ale podle Tvého výběru kočárků soudím, že bys ráda obousměrný čtyřkolový sporťák. Do mírného terénu je určitě lepší Easywalker Harvey / Easywalker Harvey2 s All-Terrain koly, kvůli opravdu měkkému odpružení, ale je dostupný většinou jen v dvojkombinaci s hlubokou korbou. Nejsem si tedy jistá, zda seženeš jen sporťák.

Osobně bych do terénu doporučila trojkolky, například Thule Urban Glide 2, který patří k nejlehčím trojkolkám.

Nebo kompaktnější Baby Jogger City Mini GT2, vhodný spíše na městský terén.

Obousměrné sezení nabízí TFK Mono, ale je poměrně těžký (15 kg).

Pokud chceš raději čtyřkolku, tak koukni na Britax Go Big, nebo jeho novější model Britax Go Big2. Jedná se o velmi kvalitní kočárek, se skvělými jízdními vlastnostmi a lehkým ovládáním. S terénem si poradí na jedničku, díky větším bezúdržbovým kolům a dobrému odpružení, které mu umožňuje i houpaní. Hmotnost má 14 kg a se 100cm dlouhou ložnou plochou patří mezi ty prostornější kočárky.

Držím palce při výběru a v případě, že jsem se Ti netrefila do vkusu, budu ráda, když mi napíšeš ještě jednou. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie