Jaký sporťák doporučuješ pro náročné vyšší rodiče?

Zodpovězené
15. čer 2022

Ahoj,

potřebovala bych trošku pomoci s výběrem sportovního kočárku, který by měl splňovat tato kritéria:

  • prostorný,
  • úplný leh,
  • polohování nožiček,
  • sed bez nutnosti používání pásku na kolmý sed,
  • potěší nenafukovací kola,
  • vhodný do terénu (čili čekám, že projede lesní cestu, louku, kameny, ale zase nebudeme ho brát na vysokohorskou turistiku),
  • vhodný pro vysoké rodiče (podmínka!),
  • skladný i do Fabie.

Aktuálně máme Britax B-Motion 4+, ale vadí mi, že podvozek chrastí i po naolejování. Ani do terénu moc není. Také je nutné používat pásek pro kolmý sed a ani toho místa v kufru moc při něm už nezbude.

Oceňuji na něm to, že je opravdu prostorný, odveze toho hodně, vyhovuje nám výška madla (já mám 170 cm, manžel 190 cm). Mezi zadními koly není tyč, do které by manžel s dlouhým krokem zakopával.

Jaký sporťák doporučuješ pro náročné vyšší rodiče?

Děkuji

Ahoj,

doporučuji Baby Jogger City Mini GT2, který mám sama a jsem s ním moc spokojená. Jedná se o velmi prostorný kočárek, stejně jako Britax B-Motion 4 Plus. Stříšku má ve vyšší pozici, takže i větší dítě má dostatek místa nad hlavou. Sezení není úplně kolmé, ale není ani zas tolik "šikmé" jako u Britaxu, pokud polohování pečlivě utáhneš co nejvíce do sedu. Oceníš u něj i polohování nohou, kloubovou rukojeť, lehké ovládání i skládání. Kola má bezúdržbová a i když mají menší rozměr, tak si s terénem poradí dobře.

Pokud Tě zaujal, tak koukni na naši video recenzi:

Varianta s většími koly je pak Baby Jogger City Elite 2, ale je méně skladný a i těžší.

Zmíním ještě Thule Spring, který je dost podobný GT2. Oproti němu je o něco lehčí a nemá u zadních kol středovou tyč. Nevýhodou je chybějící polohování nohou, které musíš dokoupit a také má menší rozměry sezení, zejména na šířku.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie