Jaký sporťák pro dvouleté dítě, aby byl skladný, prostorný a zvládnul i těžší terén?

Zodpovězené
30. bře 2022

Ahoj,

chtěla bych se poradit ohledně kočárku pro dvouletého syna. Nyní máme Gesslein F4, těžké a nepraktické monstrum, se kterým jsem nikdy nebyla moc spokojená, ale to je jiný příběh 🙂. Ve všedním běžném životě kočárek už moc nevyužíváme. Hledám něco hlavně na výlety a dovolené, takže bych potřebovala, aby:

  • se v něm syn relativně pohodlně vyspal, tzn. aby se dal dát do lehu, ale zároveň, aby šel i do úplného sedu
  • měl dostatečně dlouho stříšku
  • byl skladný a ne příliš těžký
  • a hlavně zvládnul i nějaký terén (lesní, polní cesty, něco po horách), protože dovolené trávíme více v přírodě než ve městě

Předem díky moc za tipy!

Hezký den.

Markéta

Ahoj,

zaměřila bych se na kočárky, které mají dlouhou zádovou opěrku i dostatečně dlouhou ložnou plochu. Jen je potřeba počítat s tím, že budou trochu těžší, pokud mají dobře projet i terénem. Snažila jsem se vybrat takové, aby měly maximálně 11,5 kg, snadno se ovládaly i jen jednou rukou, byly lehce složitelné a zároveň skladné. 🙂

Jedním z nich je Baby Jogger City mini GT2, který mi na Tvé potřeby a požadavky přijde jako nejlepší volba. Patří k nejprostornějším kočárkům na trhu, má dlouhou jak ložnou plochu, tak i zádovou opěrku, takže se v kočárku vyspí pohodlně i větší dítě a nebude mít hlavu ve stříšce, jak to bývá u spoustu kočárků. Zároveň má stále dobrou hmotnost (10,4 kg), super skladnost a složit ho zvládneš jednou rukou. Kola má gumová a dobře odpružená. Dále u něj najdeš nastavitelnou rukojeť, dlouhou stříšku s náhledovým okénkem na magnet, prostorný nákupní košík a polohování zad i nohou do lehu. Ve výbavě mu chybí madlo, které doporučuji přikoupit.

Jako druhý kočárek mě napadá oblíbený Britax B-Motion 4 Plus. Má o trochu vyšší hmotnost (11,5 kg), ale nabízí též velké rozměry i pro větší dítě a dobře odpružená kola vhodná i do terénu. Samozřejmostí je též dlouhá stříška, nastavitelná rukojeť, prostorný nákupní košík i jednoduché skládání. Nevýhodou je, že se dá sehnat už jen na bazarech, pokud na něj nenatrefíš náhodou v nějakém doprodeji či na prodejně.

Zmíním i jeho trojkolovou variantu Britax B-Motion 3 Plus, zda Tě neosloví. Rozměry má o něco málo menší a najdeš ho už jen na bazarech.

Když už jsme u trojkolek, tak doporučuji i Thule Spring, který je hodně podobný Baby Jogger. Oproti němu ale má o trochu menší rozměry a chybí mu polohování nohou (dá se však dokoupit).

A jako poslední zmíním Petite&Mars Street+ Oak 2021 Air, který je jedním z hlavních konkurentů Britaxu, ale ve srovnání s ním, mi přijde méně stabilnější. Najdeš u něj i nafukovací kola, která jízdní vlastnosti zlepšují a dostatečně velké rozměry. S hmotností jsou oba kočárky na stejno.

Nejvíce doporučuji Baby Jogger City mini GT2, je to perfektní kočárek, sama ho mám doma a nedám na něj dopustit.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie