Jaký sporťák se skejtem pro vysoké rodiče?

Zodpovězené
26. únor 2022

Ahoj,

hledám sportovní kočárek pro roční dcerku. Ráda bych k němu připojila skejtík pro 2,5letou. Problémem však je, že jsme s manželem vysocí (178 a 189) a do kočárků už i bez skejtu "kopeme".

Kde je prostor pro skejt největší?

Ideální by bylo, kdyby to nebylo korýtko (i děti máme větší). Měl by zvládnout rozbité stezky, měl by být praktický a skladný.

Děkuji

Ahoj,

asi Tě nepotěším, ale bohužel není žádný kočárek, u kterého by skejt trochu nepřekážel v chůzi. Nejlepší je vybrat takový, která má 2 větší kola, nohou se tak pohodlně dostaneš pod něj a chůzi to omezí nejméně. Dále je důležité u výběru sporťáku, aby jeho rukojeť šla nastavit co nejvýše, ideálně kolem 115 cm. Čím výše jde nastavit rukojeť, tím větší vzniká prostor pro nohy.

Tím, že jste oba vyšší a máte i větší děti, tak by kočárek měl být dostatečně prostorný, to splňují kočárky značky Gesslein. Cena tedy odpovídá kvalitě, takže si trochu připlatíš. Může to být konkrétně Gesslein Indy Comfort (Classic), který je kvalitně odpružený, obousměrný, má 12,7 kg hmotnost a velké rozměry i pro větší dítě - ložná plocha má 96 cm a na šířku 34 cm. Dále má bezúdržbová gumová kola, přehazovací rukojeť, kterou nastavíš až do výšky 117 cm.

Dále to může být Baby Jogger City Premier, který je také obousměrný, s gumovými koly a má necelých 13 kg. Sezení má sice korýtkové, ale je opravdu prostorný - jeho ložná plocha má 104,5 cm. Rukojeť nastavíš do výšky cca 112,5 cm, což je už minimální rozdíl.

Nebo Expander Vivo s nafukovacími koly, který má rovněž 13 kg, velké rozměry - ložná plocha má 96 cm. Rukojeť nastavíš až do výšky 119 cm. Nevýhodou je však nižší nosnost.

Pokud Ti nevadí trojkolka, tak super volbou bude i Baby Jogger City Elite 2, který nabízí jedny z největších rozměrů na trhu. Se svými 11,6 kg patří mezi lehčí kočárky. Kola má bezúdržbová a všechna odpružená. Sportovní sedák má 40 cm na šířku a ložná plocha má 100 cm. Dále má výše položenou stříšku, takže se do něj vejde i větší dítě a stále má dost místa nad hlavou. Rukojeť nastavíš do výšky 115 cm.

Nebo ještě více terénnější verze TFK Mono, který má tedy už 15 kg, ale nabízí též velké rozměry a jeho rukojeť nastavíš až do výšky 122 cm.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě nějaký dotaz, neváhej mi znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie