Jaký sportovní kočárek je vhodný pro velké 6,5měsíční miminko, které ještě nesedí samo?

Zodpovězené
16. dub 2022

Ahoj,

hledám kočárek pro mého 6,5měsíčního syna, který má už nyní 74 cm a 11 kg. Máme Zopa Move, avšak už od 4. měsíce musel jít do sportovní části, neboť se do korby nevešel. Sportovní část je však také malá a když leží, tak je na celou délku kočárku. Sám ještě nesedí. Já mám 165 cm, manžel 180 cm, ovšem kočárek při nás vypadá velmi malý – až směšné.

Kromě toho, že je Zopa Move malý a nízký kočárek, jinak nám vyhovuje. Hledám něco skladného, ​​ale zároveň prostornějšího.

Další požadavky:

  • měl by být skladný (menší kufr a výtah), ale aby bylo uvnitř dost místa pro velké miminko,
  • mít prodlouženou stříšku (bez nekrytých síťek),
  • opěradlo do úplného lehu,
  • alespoň do 20 kg,
  • odpružený, protože ho potřebujeme hlavně do města, ale tak chodníky nejsou v nej stavu,
  • výše položen,
  • otočný.

Který kočárek splňuje mé požadavky?

Děkuji

Ahoj,

podívej se na tyto kočárky, zda Tě nezaujmou. Mají dostatečně velké rozměry, takže by mohly vydržet déle, ale jsou tedy těžší a méně prostorné než neotočné kočárky. Je možné, že ho časem vyměníš za ještě více lehčí a kompaktnější model, protože starší děti se obvykle raději vozí po směru jízdy.

Prvním je Valco Baby Snap Ultra Trend, který patří k nejlehčím otočným sporťákům. Největší nevýhodou jsou u něj neodpružená kola, ale dají se k němu dokoupit nafukovací, díky kterým bude mít hned lepší jízdní vlastnosti.

Dalším je Britax Strider M. Má kvalitní gumová kola, která jsou zároveň bezúdržbová a k tomu má centrální odpružení, které tlumí nárazy a díky kterému je možné kočárek lehce houpat. S hmotností 10 kg, patří stále k těm lehčím kočárkům.

A dobrou volbou může být i o něco těžší (11,7 kg) Cybex Balios S Lux.

Všechny kočárky mají dlouhou prodlužovací stříšku, obousměrnou sedačku s polohováním nohou a možností úplného lehu. Dále jim nechybí ani nastavitelná rukojeť, prostorný nákupní košík a vyšší nosnost.

Držím palce při výběru a kdybys měla jakýkoliv dotaz, neváhej mi napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie