Jaký sportovní kočárek má pěkný design, je prostorný a odpružený?

Zodpovězené
3. kvě 2022

Ahoj,

prohlédla jsem už asi všechny kočárky a neumím se rozhodnout. Petite&Mars Street je fajn, jen mi na něm chybí odpružení a taky mi trochu vadí polohování opěrky šňůrkou. Pak jsem se dívala na Cybex Talos S Lux, jen je dost těžký. Nuna Tavo je super odpružený prostorný, jen zase má dost špatnou stříšku a ten design. Po složení zabírá spoustu místa. Nuna Tavo Next 2021 je prostor pro malého již menší.

Mé požadavky:

  • aby byl odpružen a dal se i dohoupat, tím i zvládl těžší terén,
  • velká stříška,
  • prostorný na šířku a délku, malý je dost velký a chci, aby se tam pohodlně vyspal do 3 let,
  • aby nebyl těžší a nezabíral mnoho místa v kufru, aby se dal složit jednou rukou,
  • po složení, kdyby stál,
  • gumová nebo nafukovací kola,
  • úplný leh a sed,
  • výhoda, pokud by se dalo sedadlo otočit i směrem ke mně,
  • pěkný design.

Který kočárek splňuje mé požadavky?

Děkuji

Ahoj,

otočné kočárky bývají bohužel méně prostorné a tím, že chceš kočárek do terénu, tak jsou i o dost těžší - viz Cybex Talos S Lux, který má lehce přes 14 kg.

Napadá mě ještě Britax Smile III, který má 13 kg, nafukovací kola a super odpružení, které mu umožňuje lehké houpání.

Petite&Mars Street+ je odpružený a navíc v kombinaci s nafukovacími koly (označení Air, má velmi dobré jízdní vlastnosti). Rozměrově též patří k těm větším.

Dále mě napadá i Joie Mytrax, který má zadní kola nafukovací a přední gumová.

Nebo to může být i Baby Jogger City Mini GT2, který má sice menší kola, ale díky tomu, že je to trojkolka, tak má velmi dobré jízdní vlastnosti. Navíc má jedno z nejprostornějších sezení a stříšku ve vyšší pozici, takže i větší dítě má stále dost místa nad hlavou a pohodlně se v něm vyspí.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie