Jaký sportovní kočárek s hlubokou korbou?

Zodpovězené
29. dub 2022

Dobrý den,

prohledala jsem už celý internet a jsem zoufalá, protože asi ideální kočárek pro nás neexistuje.
Chtěla bych tedy poprosit o radu. Chtěli bychom koupit sportovní kočárek, na který se dá dokoupit hluboká korba, jelikož sporťáky z dvojkombinací nám nevyhovují (těžké, mohutné) a stejně většina lidí kupuje po hluboké korbě nový sporťák.

Naše parametry:

  • odpružený, vhodný do terénu,
  • s větší hlubokou korbou (čekáme letní miminko),
  • cena ideálně max. 10-15 tisíc za nový i s korbou.

Nejdříve se mi na internetu líbil X-lander X-Run, ale pak jsem ho viděla naživo a přišlo mi, že je to hrozné neodpružené "chrastítko". Naživo se mi v obchodě líbil kočárek TFK Mono, ale tam je zase velice vysoká pořizovací cena. Můžete mi doporučit nějaký ideální kočárek?

Předem moc děkuji.

Nela

Ahoj,

máš naprostou pravdu, spoustu rodičů při výběru kombinovaného kočárku kouká spíše jen na hlubokou korbu, přitom sportovní nástavba je neméně důležitá. Takže já osobně doporučuji vybírat kočárek spíše podle sporťáku, přece jenom s ním budeš jezdit mnohem delší dobu 🙂.

TFK Mono je opravdu super a kvalitní kočárek, ale bohužel značka TFK patří k těm dražším a cenu si drží, takže bych se zaměřila spíše na starší bazarové modely.

Konkrétně doporučuji TFK Joggster Trail 2 a TFK Joggster Adventure 2. Liší se vzájemně koly (model Adventure má nafukovací a je cca o půl kg těžší). Nechybí u nich velmi prostorné sezení, nastavitelná rukojeť, možnost úplného lehu a polohování nohou. Na bazaru se prodávají za velmi výhodnou cenu a jejich stav je kolikrát lepší než u nových kočárků 🙂.

Ke těmto kočárkům lze dokoupit a připojit hlubokou korbu Multi X, která je na stejném principu jako nová Combi, tedy dokážeš z ní udělat obousměrný sporťák a menší dítě tak vozit k sobě. Na výběr je jinak samozřejmě i klasická hluboká korba, které je prostornější.

Pokud bys netrvala na otočném sportovním sezení, tak mě napadá i Baby Jogger City Mini GT2, ke kterému lze též koupit hlubokou korbu. Kola má menší, ale projede toho opravdu dost. Sama ho mám a jsem s ním moc spokojená, že kdybych snad ještě někdy čekala dítě (což nehrozí doufám, tři stačí 🙂), tak bych ho využívala jako kombinovaný kočárek s korbou i vajíčkem.

Varianta s většími koly je pak Baby Jogger City Elite 2, ale tam už se nevejdeme do Tvého rozpočtu, takže opět jedině kouknout po bazaru.

Oba dva se výborně ovládají, lehce skládají a mají dobré jízdní vlastnosti. Potěší i opravdu prostorným sezením, vhodným i pro větší děti.

Dále mě napadá ještě Joie Mytrax, který má zadní kola nafukovací a za jeho velmi výhodnou cenu, toho má dost co nabídnout. Ať už je to extra dlouhá stříška, velký nákupní košík a prostorné je i sportovní sezení s hlubokou korbou.

Pokud bude převládat větší terén a chceš s kočárkem i sportovat, tak bych určitě šla do značky TFK.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie