Jaký sportovní kočárek s maxi stříškou je vhodný pro 15měsíční dcerku?

Zodpovězené
23. únor 2022

Ahoj,

prosím o pomoc s výběrem vhodného kočárku pro skoro 15měsíční dcerku. Momentálně ji vozívám v kočárku po starším synovi Mutsy Evo, ale brzda stále svévolně padá. Mini kamínky z kola neumím dostat ven. Má dost krátkou stříšku a malý košík blízko k zemi. Dcerka v kočárku převážně spí, na procházky chodíváme pěšky nebo s odrážedlem.

Ráda bych sáhla po kočárku s těmito vlastnostmi:

  • nastavitelná rukojeť a ne golfová (vhodný pro moji výšku 159 cm a manželovu 180 cm),
  • extra dlouhá stříška (vleže přibližně kousek nad madlo),
  • obousměrný,
  • nepěnová kola a taková, která nebudou hlučná a chrastit,
  • po složení malý rozměr, vhodný na cestování, lehký,
  • převážně městský kočárek, ale aby zvládl nerovnost chodníků, vhodné pružení,
  • prostornější košík.

Jelikož jsem hodně investovala do zbrusu nového Mutsy, tentokrát si kočárek pořídím z druhé ruky.

Jaká jsou Tvá doporučení?

Děkuji

Ahoj,

Tvé požadavky by mohl splňovat Cybex Balios S. Váhu má lehce vyšší - 11, 2 kg, ale má gumová kola, která jsou všechna odpružena. S rozměry je na tom velmi dobře, ložnou plochu má dlouhou 97 cm. Dále má nastavitelnou rukojeť, dlouhou stříšku, obousměrný sporťák a i celkem prostorný košík. Skládání a celková manipulace s ním je jednoduchá a zvládneš to jednou rukou. Pokud Tě zaujal, mrkni na tuto recenzi od mojí kolegyně, která kočárek důkladně testovala.

Jednu z nejdelších stříšek má i Cybex Balios S 2v1, který má korýtkové sezení a v bazaru ho seženeš za slušnou cenu.

Dále pak musím určitě zmínit Valco Baby Snap Ultra Sport, který sice nemá odpružení, ale za to má nafukovací kola (mají samy o sobě vlastnost přirozeného odpružení), takže nerovnosti projede bez problémů. Má super nízkou hmotnost - 8,2 kg a prostorné rozměry, pohodlné i pro větší dítě.

Nebo Valco Baby Snap Ultra Trend, který má v základu pěnová kola, ale nafukovací si k němu můžeš zakoupit zvlášť. Oproti předchozímu modelu má koženkové madlo a rukojeť, která je zároveň nastavitelná, jinak jsou parametrově na stejno. Rovněž splňuje požadavky na dlouhou stříšku a prostorný košík.

V poměru cena/výkon je fajn i kočárek Zopa Move. Splňuje také víceméně vše, co od kočárku očekáváš, ať už je to nízká hmotnost, skladnost, jednoduché složení se sedačkou nasazenou v obou směrech, nastavitelná rukojeť, prodlužovací stříška (i když ta není tak dlouhá jako u Baliosu a Valca) a velký nákupní košík. Kola má gumová s odpružením, které je spíše mírné, ale na menší nerovnosti je dostačující. Co se týče rozměrů, tak ložnou plochu má 83 cm dlouhou, což je takový průměr.

Extra dlouhou stříšku má i Zopa Quest, který má hmotnost 11 kg, prostorný nákupní košík s nosností 5 kg. Dále u něj najdeš odpružená gumová kola, snadné skládání. Jediný problém je ten, že je to nový model a na bazarech tak asi ještě nebude.

To samé platí i o novince Britax Strider M. Najdeš u něj 10kg hmotnost, nastavitelnou rukojeť, dostatečně velkou nosnost (22 kg) a bezúdržbová gumová kola, která jsou plněná pěnou. Stříšku má opravdu dlouhou a jeho košík uveze až 7 kg. Konstrukce kočárku je odpružená i centrálně, takže si s případnými nerovnostmi poradí dobře a lze s ním i lehce houpat.

Osobně bych šla do Valco Baby Snap Ultra Trend, který patří mezi nejlehčí obousměrné kočárky, s extra dlouhou stříškou a má velmi přijatelnou cenu. Neuděláš chybu ani se Cybex Balios S nebo Cybex Balios s 2v1, které mají nejvíce bazarových nabídek a seženeš je v super stavu.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, neváhej se mi ozvat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie