Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Jaký sportovní kočárek se hodí na hory, do sněhu?

Zodpovězené
18. říj 2021

Ahoj Katko,

plánujeme velkou část zimy strávit na horách, kde je většinou kupa sněhu a spíše jen vyfrézovaná vozovka, takže hledáme dobrý sportovní kočárek, který by nám zajistil pohodovou jízdu po takové cestě anebo ve sněhu. Existuje takový, prosím?

Nemáme nějaký cenový limit a dokonce to nemusí být ani nový kočárek, ale klidně bazarový. Budeme ho víceméně používat 3-4 měsíce max.

Ale 2 podmínky přeci jen máme, a to:

  • aby se dalo sedadlo plně sklopit a syn (2r.) v kočárku mohl i spinkat,
  • aby měl kočárek větší stříšku (proti větru, sněhu, atd.)


Děkuji Ti za tip.

Petra

Ahoj,

určitě doporučuji značku Thule. Jejich kočárky si poradí s každým terénem.

Jako první varianta je Thule Glide 2
Je to vyloženě sportovní kočárek, vhodný na běh i bruslení. Oproti druhému modelu má větší kola. Přední kolo je neotočné, přesto je manipulace s ním snadná a celkový pocit z jízdy je díky němu příjemnější.

Thule Glide 2

Thule Glide 2 je novou generací robustního, a přitom velmi lehkého sportovního kočárku určeného primárně na běh anebo sportování Thule Glide 1. Vyšel v lednu 2018. Novinkou dvojky jsou kromě modernizovaného, ​​čistšího designu i nový zjednodušený otáčivý systém ruční zpomalovací brzdy umístěné na rukojeti, který je vhodný jak pro praváky, tak i pro leváky. Přidaným je i automatický zámek po složení, prodloužitelná stříška, která je pevně uchycena k opěrce, reflexní prvky na stříšce i na kolech a nové doplňky - tyčové madlo, nový typ adaptérů na autosedačku či vylepšená pláštěnka.

Běhu jsou přizpůsobena i tři velká nafukovací kola, přičemž přední je pro maximální komfort rychlé jízdy neotočné, zadní jsou zase měkce odpružená a pro lepší skladnost jednoduše odnímatelná. Pro pohodlí dítěte je neotočné sedadlo extra polstrováno a velmi prostorné. Díky vysoké nosnosti zvládne i starší dítě. Zádovou opěrku lze polohovat do hlubokého, i když stále mírně nakloněného lehu. Opěrka nožiček se zvednout nedá. Praktickým detailem jsou i vnitřní kapsy sedadla na dětský nápoj či maličkost k jídlu, případně též samostatně dokoupitelné pultíkové madlo. Pro použití kočárku od narození je v nabídce hluboká vanička nasaditelná pomocí adaptérů, případně taky adaptéry na různé druhy autosedaček.

Druhou variantou je Thule Urban Glide 2
Tento kočárek je více variabilnější. Velmi dobře se s ním jezdí jak v terénu, tak i po městě a ve vnitřních prostorech. Otočné přední kolo se dá zaaretovat.

Thule Urban Glide 2

Thule Urban Glide 2 je druhou generací praktického a lehkého tříkolového sportovního kočárku Thule Urban Glide 1. Vyšel v lednu 2018, ve stejném roce získal i Best of the best ocenění Reddot Design Award. Novinkou dvojky jsou kromě modernizovaného, ​​čistšího designu i nový zjednodušený otáčivý systém ruční zpomalovací brzdy umístěné na rukojeti, který je vhodný jak pro praváky, tak i pro leváky. Přidaným je i automatický zámek po složení, prodloužitelná stříška pevně uchycená k opěrce, více reflexních prvků a nové doplňky - tyčové madlo, nový typ adaptérů na autosedačku anebo vylepšená pláštěnka.

Pro své otočné a zaaretovatelné přední kolo je Urban Glide 2 vhodný jak pro každodenní použití, tak i na lehčí běh či sport. Nafukovací kola jsou v zadní části měkce odpružená pro hladkou jízdu každým terénem. Odlehčenou hliníkovou konstrukci složíš jednoduše a dokonce jednou rukou.

Neotočné sedadlo je měkce polstrováno a velmi prostorné, spolu s vysokou nosností tak zvládne i starší dítě. Zádovou opěrku můžeš polohovat do hlubokého, i když stále mírně nakloněného lehu. Opěrka nožiček se zvednout nedá. Praktickým detailem jsou i vnitřní kapsy sedadla na dětský nápoj či maličkost k jídlu, případně též samostatně dokoupitelné pultíkové madlo. Pro použití kočárku od narození je v nabídce hluboká vanička nasaditelná pomocí adaptérů, případně též adaptéry na různé druhy autosedaček. Všechno příslušenství ke kočárku je dostupné samostatně.

Oba kočárky mají odlehčenou konstrukci, integrovanou ruční brzdu a dostatečně dlouhou prodlužovací stříšku. Pohodlný spánek není žádný problém, zádové opěrky u obou modelů se dají snadno sklopit do téměř vodorovné polohy. Co se prostoru pro nožičky týče, tak zde chybí polohování. To se však dá vyřešit dokoupením příslušenství.

Jestli kočárek využiješ pouze na takto krátkou dobu, rozhodně bych se nebála koupi bazarového. Thule je velmi kvalitní a oblíbená značka, takže případný opětovný prodej nebude žádný problém. Pokud bych se já měla rozhodovat na základě tvých informací a kočárek tak potřebovala pouze do terénu na hory, šáhla bych po první variantě a to Thule Glide 2. Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, neváhej se mi ozvat. 🙂


Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie