Jaký sportovní kočárek splní moje požadavky?

Zodpovězené
29. zář 2023

Ahoj,

tak nějak začínám být bezradná. Máme asi 4. kočárek a pořád to není ono.

Ráda bych kočárek, který bude splňovat pár základních kritérií, na kterých mi záleží.

1. Skladnost a lehkost
Při cestování bych potřebovala, aby nezabíral moc místa (něco jako Joie Literax je za mě ok). Vejde se jak do plného auta kufru a věcí při odjezdu (třeba na týden) či do malého kufru Peugeotu 2008. Například Joolz Day či Dorjan zaberou více než půlku kufru, navíc je nepraktické skládání ze 2 částí. Maclaren Techno XL se nevejde do kufru Peugeota vůbec a u Audi A6 musí být napříč, takže to také není ono. Váha je spíš orientační hledisko kvůli nakládání do auta. Takže ne moc těžký, ale zase pokud váhu budou dělat kvalitní kolečka, tak pár kilo neřeším.

2. Kolečka
Musí dát i terén i město s kočičími hlavami. U mclarenu se mi stává, že se mi při přecházení sníženého chodníku zasekne, pokud ho nenadzvednu, vystupování z MHD po předu je horor, navíc při mých 162cm je proste vysoký. Takže něco jako Britax B Motion či Joie Mytrax. Může být i jiný s nafukovacími nebo většími pěnovými koly.

3. Stříška
Ideálně čím větší a delší, tím lépe - mclaren měl na zip rozšířitelnou, což na léto bylo super.

4. Prostornost
Tady Dorjan vede, super prostorný s bočnicemi, takže malé nic nevypadává, ale není to extra priorita.

5. Držák na láhve, odkládací prostor pro rodiče - madlo pro dítě
Tady se mi líbí Joie Literax či Mytrax.
Pultík u dítěte asi není nutný, ale když bude, je to plus, ale nesmí to omezit důležitější vlastnosti jako skladnost. Důležitější je držátko, to mi u mclarenu chybí - u Joolz i Dorjan bylo a dítě se muže přitáhnout. Zabrání to i vylézáni z kočárku jen tak. Super je taky kapsa na věci u mclarenu.

6. Polohovatelnost
Ideálně úplný leh. Malá má 80 cm, tak potřebuji kočárek, který ji nebude za měsíc malý. Zároveň polohovatelné nožičky jsou velké plus.
Co polohovatelné být až tak nemusí je rukojeť pro rodiče - máme s mužem 162 a 177 cm.

7. Vybavení
Klasika minimálně nánožník a pláštěnka, ale to tipuju, že se dá dokoupit či sehnat. Cenu neřeším, půjdu zase v rámci udržitelné ekonomiky po bazarovém, jde mi hlavně o vlastnosti a mou a malé spokojenost.

Snad jsem popsala vše.

Budu ráda za rady i tipy, protože já už opravdu nevím a nemám chuť zkoušet dalších x kočárků.

Děkuji

Ahoj,

doporučuji Ti prohlédnout si kočárek Gesslein S4 Air+. Tedy hlavně ty vyrobené po roce 2017, protože mají už stříšku XXL rozměrů.

Na co si dát pozor před koupí kočárku z bazaru? - i na toto téma jsme natočili video, které Ti sem připínám.

Pokud neřešíš otočnost kočárku, tak si prohlédni Air+ podobný a cenově dostupnější model Carrello Bravo Plus, který v poradně často doporučuji.

Kočárkovou novinkou roku 2023 je model Petite&Mars Airwalk. Je to cenově dostupný pokračovací sportovní kočárek pro středně vysoké rodiče, kteří se pohybují i ​​po nerovných cestách vesnice. Díky velkým nafukovacím kolům si dobře poradí i s lehčím terénem. Sportovní sezení lze napolohovat do skoro rovného lehu a díky své prostornosti vydrží až do konce kočárkovacího období. V případě častého cestování autem či potřeby každodenního skládání pro úschovu kočárku zaujme jednoručním složením s funkcí samostatného stání.

Případně zvaž bratrský model Petite&Mars Royal. Je to sportovní kočárek nízké váhy a praktické městské funkcionality, který si hravě poradí také s nerovnějším terénem vesnice. Kočárek okouzlí hravým módním stylem, příjemnou skladností, XL stříškou a prostorným sedadlem s možností naprostého lehu, proto v něm bude mít pohodlí i větší dítě během celého kočárkovacího období.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat Kočárkovou poradnu, Kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka