Je lepší kočárek Easywalker Jimmey nebo Nuna Mixx?

Zodpovězené
30. zář 2022

Ahoj,

prosím o srovnání kočárků Easywalker Jimmey a Nuna Mixx.

Jaké jsou jejich výhody a nevýhody?

Děkuji

Ahoj,

Easywalker Jimmey je kočárek, který má všechno. Je novinkou na trhu, ale začíná být populárním a oblíbeným modelem. Nedávno jsem o něm napsala podrobný krátký článek, který si můžeš přečíst. Je podobně jako Nuna určen spíše pro vyšší rodiče, a to díky jeho teleskopicky nastavitelnému rodičovskému madlu ve výšce od 99 do 113 cm. A také výše umístěným nástavbám na konstrukci.

Předpokládám, že jsi myslela Nuna Mixx Next, tedy aktuálně vyráběný model, který ráda doporučuji v poradně. Je určen pro vyšší rodiče, a to díky vyššímu umístění nástaveb na konstrukci i velkému rozpětí teleskopicky nastavitelné rodičovské rukojeti od 96 do 112 cm. Oproti Jimmeymu má menší - 48 cm výšku zádové opěrky a nenabízí úplný rovný 180 stupňový leh. Ten jí má 165 – 170 stupňů, ale jeho nosnost sedáku je až 25 kg. Dvojité odpružení a materiál kol mají velmi podobné, čili zvládnou bravurně město a také nerovný vesnický terén. Oproti Jimmey se hluboká korba Nuny nedá polohovat. Je o něco menších vnitřních rozměrů (75 x 30 cm) a nemá zabudovaná panoramatická a náhledová okna.

Oba modely jsou kvalitní a designově či funkčně na vysoké úrovni. Je už jen na Tobě, který z nich upřednostníš. Ale koupí ani jednoho z nich neuděláš chybu.

Držím Ti palce. Kdybys měla jakoukoliv další otázku, tak mi neváhej znovu napsat (s připomenutím se) do poradny. A nezapomeň odebírat kočárkovou poradnu, kočárkopedii nebo lulu_originally. Nepřijdeš tak o žádné novinky a inspirace ze světa kočárků.

Přeji Ti krásný den a příjemné kočárkování!
Vaše Ľudka
Kočárková poradkyně Modrého koníka