Je možné vylepšit Mamas&Papas Armadillo Flip XT terénními kolečky?

Zodpovězené
16. dub 2022

Ahoj,

mám kočárek Mamas&Papas Armadillo Flip XT. Vyhovuje mi ve více vlastnostech, ale není vůbec vhodný do jakéhokoli terénu.

Existuje možnost vylepšit ho terénními kolečky?

Jaký jiný kočárek má jeho vlastnosti (délka sedáku a zároveň kompaktnost – vejdu se s ním do výtahů a obchodů, otočnost) a schopnost projet alespoň středně náročný terén?

Existuje k modelu Mamas&Papas Armadillo Flip XT možnost dokoupit a nainstalovat madlo?

Děkuji

Ahoj,

bohužel ne, terénní kola ani madlo nejsou na tento model k dispozici.

Řešila bych to buď nějakým doplňkovým kočárkem (neotočný do terénu), nebo ho prodala a koupila takový, který Ti bude vyhovovat lépe. Každopádně prostorných kočárků, které jsou zároveň lehké a vhodné do terénu, je "jako šafránu" 🙂.

Napadá mě jít do novějšího modeu Mamas&Papas Armadillo Flip XT 3, má navíc madlo, výraznější odpružení a hrubší vrstvu pěny u kol, ale nejsem si jistá, jestli by sis výrazně pomohla.

Podobným typem je například Mamas&Papas Ocarro, který je tedy těžší, ale za to ještě více citelněji odpružený a má i větší kola. Takže ten bych doporučila spíše, jen ta váha je vyšší - 13,5 kg.

Dále doporučuji Britax Strider M, který má menší rozměry tedy, ale má kvalitní gumvá kola a centrální odpružení, které tlumí nárazy.

Nebo mě napadá Moon Resea Sport, který je na svůj typ dobře odpružený a navíc Tě překvapí i jeho nižší cena. Nevýhodou jsou tedy menší rozměry, ale osobně bych to neřešila a časem koupila více kompaktní a lehčí neotočný kočárek, starší děti se obvykle stejně raději vozí po směru jízdy.

Případně se podívej i na Cybex Balios S, zda Tě nezaujme.

Držím palce při výběru a kdybys měla jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej znovu napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie