Je pro podzimní miminko korba Thule dostatečně velká?

Zodpovězené
30. dub 2019

Ahoj,

chtěla jsem se zeptat na velikost korby ke kočárku Thule, konkrétně Bassinet. Dle údajů má 76 cm na délku a 34 cm je šířka dna. Čekáme miminko na podzim, když vezmu zimní fusak a fakt, že miminku bude 6 měsíců až v březnu, tzn. celou zimu bude v hluboké korbě, bojím se, aby to nebylo moc malé. Jsme velmi aktivní (můj muž je triatlonista, já běhám...). Proto volba padla jednoznačně na Thule, jen ta korba mě trošku děsí.

Děkuji za každou radu nebo zkušenost!

Ahoj!

Korbičku Thule jsem sama osobně měřila (metrem 😉) a reálný rozměr dna - matrace je 73,5 × 31 cm. Je to úplně normální, fajn, průměrný rozměr. Já měla korbu přesně stejné délky a chlapce velké (přes 4 kg při narození) a vydrželi jsme 7 a půl měsíce, z toho poslední měsíce byla zima (byli květňátka). Říkám to proto, aby sis uvědomila, že děťátko nepotřebuje 10 cm nahoru dolů, naopak se cítí bezpečněji ve stísněnějších prostorách. Opravdu bych se korby nebála. Horší by to bylo, kdyby byla 70 cm a méně. A pak půjdete přece do sporťáku.

Pokud bys přece jenom toužila po větší korbičce, koukni také na kočárky značky TFK - jejich hluboké korbičky jsou 76 a 78 cm dlouhé, přičemž je tam možnost předělat korbu na sedák v protisměru v přechodném období.

Přeju to najpohodlnější kočárkování,

Eli z Modrého Koníka.