Je pro praktickou maminku vhodný Easywalker Rudey, Babystyle Oyster 3, Hauck Vision X nebo Tutis Uno

Zodpovězené
16. bře 2022

Ahoj,

chtěla bych se poradit ohledně výběru kočárku pro červnové miminko. Mám 176 cm, čili potřebuji vysoký kočárek i hlubokou korbu.

Podmínky:

  • skladný,
  • snadno manévrovatelný,
  • sportovní část skládaná s konstrukcí,
  • sportovní část nekorýtkové sezení,
  • máme středně velký kufr auta,
  • časté kratší přesuny,
  • kola plná, ne nafukovací,
  • aktivní maminka, která kočárek použije i mimo obchodní domy a upravené chodníky - tedy, ať něco vydrží i mimo asfalt,
  • dobře odvětrávaná korba,
  • cena nehraje roli,
  • hlavní je praktičnost.

Vybrala jsem tyto kočárky:

Který z těchto kočárků je TOP?

Děkuji

Ahoj,

velmi pěkný výběr! 🙂 Babystyle Oyster 3 i Hauck Vision X jsou lehce manévrovatelné a skladné kočárky, ale spíše určené na městský terén. Vzala bych je v případě, pokud by městský terén převládal. Pokud bych se rozhodovala z těchto dvou, tak bych šla spíše do Hauck Vision X, z důvodu lehčí hmotnosti a kompaktnosti po složení, kdy se vejde i do menšího kufru. Najdeš u něj i odvětrávanou korbu. Jedná se o tzv. panoramatické okénko, které napomáhá nejen lepší cirkulaci vzduchu v horkých letních dnech, ale miminko může při "pasení koníčků" pozorovat i okolí.

Pokud budou převažovat procházky v přírodě a po nerovném povrchu, tak by připadal v úvahu Tutis Uno+ či jeho novější model Tutis Uno3+, který splňuje také všechny Tvé požadavky, ale zase není skladný. Sportovní nástavba se sice dá složit dohromady s konstrukcí, ale zabírá dost místa. Pokud kočárek plánuješ často skládat a cestovat s ním, tak Tě to může omezovat a po čase bys koupila více skladný sporťák.

Jako nejlepší volbou, co se týče praktičnosti, mi přijde Easywalker Rudey. Hravě si poradí s různým terénem a ještě k tomu je skladný. Sportovní sedák dokážeš složit spolu s konstrukcí v obou směrech na plocho. Nevýhodu vidím v jeho níže položených nástavbách (ale rukojeť lze nastavit opravdu vysoko) a "těžkopádnost" v terénu, kdy ho musíš ovládat oběma rukama. Odměnou za to je ale jeho velká stabilita a pevná konstrukce. 🙂

Pokud bude převládat městský terén a chceš vyloženě lehčí, dobře ovladatelný a odvětrávaný kočárek, který budeš často skládat do auta, tak nejlepší volbou bude Hauck Vision X. Jestli dáváš přednost snadnému projetí nerovnosti a chceš trochu tank, co projede i nerovný terén, tak bych šla do Easywalker Rudey.

Držím palce při výběru a kdybys měla ještě jakýkoliv dotaz, tak mi neváhej napsat. 🙂

Přeji krásný den a pohodové kočárkování.
Katka
kočárková poradkyně Modrého koníka
Kočárkopedie
Blog: kočárkopedie